Agfa Graphics podsumowuje targi Fespa 2017
19 maj 2017 10:35

Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa Graphics w kolejnej edycji targów Fespa. Jej stoisko licznie odwiedzali klienci z całego świata, w tym z Polski. Mówi Przemysław Arabski, kierujący działem druku cyfrowego Agfa Graphics w Polsce: „Zakończone niedawno targi Fespa, pomimo nieco słabszej frekwencji, możemy uznać za bardzo udane. Choć odbywały się one niespełna rok po największej na świecie wystawie poligraficznej, jaką była drupa 2016, na naszym stoisku nie zabrakło ważnych premier rynkowych i nowych rozwiązań technologicznych. Uwagę zwraca przede wszystkim wprowadzenie energooszczędnych promienników UV LED we wszystkich maszynach oferowanych przez Agfa Graphics pod marką Anapurna i Jeti. W rezultacie trend zapoczątkowany na targach drupa stał się obecnie w naszym przypadku normą. Co więcej, docenioną przez klientów – w Polsce możemy pochwalić się już niemal 10 kontraktami na zakup urządzeń Anapurna, wyposażonych w promienniki UV LED zamiast tradycyjnych lamp rtęciowych. (…) Na targach Fespa 2017 udało nam się sfinalizować kontrakt na kolejną tego typu maszynę, a zarazem pierwszą w naszym kraju – Anapurna H3200i LED”.
W Hamburgu publiczność z Europy miała okazję po raz pierwszy obejrzeć w pracy „na żywo” nowy zwojowy ploter bazujący na technice sublimacyjnej – Avinci DX3200, który miał swoją światową premierę w kwietniu br. podczas targów ISA w Las Vegas. Urządzenie jest skierowane na rynek zastosowań typu soft signage, oferuje maks. szerokość druku 3,2 m oraz rozdzielczość do 1440x540 dpi. Jak mówi Przemysław Arabski, maszyna ta spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem rynku, a klienci z Polski już zakontraktowali pierwsze tego typu urządzenia.
Drugą nowością belgijskiego producenta, zaanonsowaną tuż przed rozpoczęciem targów, była wzbogacona wersja flagowego produktu z oferty Agfa Graphics – hybrydowego plotera Jeti Tauro H2500 LED, wyposażona w energooszczędne promienniki UV LED.
Na stoisku były też prezentowane dwa urządzenia z rodziny Jeti: Ceres RTR3200 LED oraz Mira 2732 HS LED.
Wszystkie ww. urządzenia były sterowane najnowszą wersją systemu workflow Asanti 3.0. W ramach specjalnej przestrzeni stoiska – „House of Asanti” – można było zobaczyć różnorodne próbki zleceń, wykonanych z udziałem techniki inkjetowej Agfa Graphics, m.in. innowacyjnych atramentów UV LED.
Te ostatnie znalazły uznanie w oczach jurorów towarzyszącego targom Fespa konkursu EDP Awards. Nagrodzone za „wyjątkową jakość” atramenty są obecnie używane we wszystkich ploterach Anapurna i Jeti wyposażonych w system utrwalania wydruków UV LED.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa Graphics