Stora Enso wprowadza papier FlyoBrite
19 maj 2017 09:47

Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego papieru FlyoBrite.
„Papiery z serii Flyo to nasza proekologiczna, bazująca na surowcach odnawialnych propozycja dla firm z segmentu sprzedaży detalicznej. Wykonane w 100 proc. z włókien pochodzących z recyklingu, wpisują się w zasady ekonomii zamkniętego obiegu. Dzięki nim nic nie stanowi odpadu, a wszystkie materiały są wykorzystywane w efektywny sposób. Cechujący te papiery wysoki poziom jasności, gładkości i białości sprawia, że wykonane przy użyciu FlyoBrite produkty po prostu olśniewają” – przekonuje Juha Ceder, wiceprezes działu Improved & Book Papers w Stora Enso Paper.
Dla współczesnych firm zajmujących się sprzedażą detaliczną koszty związane z transportem to jedne z największych obciążeń. Mniejsza pulchność FlyoBrite sprawia, że na daną partię produktu przypada mniejsza liczba rolek papieru. Za sprawą jego cienkości stosowanie FlyoBrite może – jak zapewnia Stora Enso – przynieść oszczędności rzędu 20 proc. w stosunku do alternatywnych rozwiązań, bazujących na włóknach pierwotnych.
Nowy członek rodziny Flyo to wykańczany maszynowo, niepowlekany papier błyszczący o bardzo wysokim poziomie jasności. Wśród kluczowych zalet producent wymienia również jego ponadstandardową gładkość, która sprawia, że wydrukowany na FlyoBrite obraz czy ilustracja charakteryzuje się wysokim połyskiem. Na odpowiednią żywotność kolorystyczną duży wpływ mają lepsze właściwości papieru w kontekście przylegania farby i drukowności. Dzięki temu oferuje on wysoki poziom jakości, istotny przy produktach, które mają się sprzedać w relatywnie krótkim czasie.
Papiery FlyoBrite mogą być zadrukowywane w zwojowych maszynach offsetowych bądź wklęsłodrukowych. Wśród typowych zastosowań producent wymienia ulotki reklamowe i dodatki do prasy. FlyoBrite jest dostępny w gramaturach 40; 42,5; 45 oraz 48,8 g/m2. Produkowany w zakładach Stora Enso w Sachsen, posiada liczne certyfikaty środowiskowe, m.in. ISO 140001, OHSAS, FSC i PEFC, Blue Angel, EU Ecolabel.

Opracowano na podstawie informacji firmy Stora Enso