Rexson i GRAW: współpraca na rynku polskim
14 cze 2017 13:44

W następstwie sukcesów na europejskich rynkach, firma Rexson/Vale-Tech postanowiła wzmocnić swoją pozycję w Polsce dzięki podjęciu współpracy z firmą GRAW, renomowanym dostawcą na polskim rynku poligraficznym.

Rexson jest firmą prywatną, założoną ponad 30 lat temu; obecnie to światowy lider dostarczający urządzenia do dozowania grawimetrycznego (wagowego) farb i innych mediów. Dostarczyła ona już ponad 1000 systemów do ponad 50 krajów świata. Rexson obsługuje różnorodne gałęzie przemysłu, ale główny nurt działalności to dostawy do firm produkujących farby, drukarń i mieszalni farb.

W 2016 roku Rexson dokonał zakupu firmy Vale-Tech, specjalizującej się w systemach dozujących dla konwencjonalnego druku UV, offsetowego, fleksograficznego i sitodrukowego. Vale-Tech w swojej historii zainstalował około 800 maszyn na świecie i swoim doświadczeniem oraz kompetencjami doskonale wpasowuje się w model biznesowy firmy Rexson.

Rexson/Vale-Tech jest prawdziwym specjalistą w dozowaniu wszelkich farb i lakierów. Wśród jego klientów znajduje się wiele korporacji, firm produkujących farby, grup drukarń i prywatnych firm w sektorze opakowaniowym.

W ciągu ostatnich lat firma Rexson/Vale-Tech dostarczyła do Polski wiele dyspenserów i dostrzegając potencjał rynku podjęła decyzję o rozpoczęciu współpracy z lokalnym dostawcą firmą GRAW, widząc w niej doskonałą szansę na rozszerzenie swojego biznesu.

Firma GRAW posiadająca zespół handlowców o wysokich kwalifikacjach oraz bardzo dobrą znajomość lokalnego przemysłu poligraficznego jest dużym wsparciem dla produktów firmy Rexson, które z kolei doskonale wpasowują się w ideę firmy GRAW - dostarczania do klientów kompletnego zakresu produktów.

Opracowano na podstawie informacji firmy GRAW