Onlineprinters kupuje HP Indigo 12000
21 cze 2017 15:44

Onlineprinters ponownie inwestuje w technologię druku cyfrowego. Drukarnia internetowa powiększyła swój park maszynowy o HP Indigo 12000. „Powodem zakupu jest duży wzrost liczby zleceń w obszarze niskich nakładów oraz druku błyskawicznego, który produkowany jest jeszcze w tym samym dniu roboczym. Dzięki technologii HP Indigo możemy jeszcze lepiej sprostać życzeniom naszych klientów” - komentuje zakup nowej maszyny dr Michael Fries, CEO Onlineprinters.

„Do klientów takich jak Onlineprinters, którzy w bardzo krótkim czasie chcą osiągnąć wzrost mocy produkcyjnych, oddelegowujemy trzech do czterech monterów. Dlatego udało się nam uruchomić HP Indigo 12000 w ciągu tylko trzech dni roboczych” - wyjaśnia Francesco Crotti, sales director EMEA w HP Graphics. Ralf Schraud, kierownik obszaru druku cyfrowego w Onlineprinters dodaje: „Instalacja tego typu zaawansowanego technologicznie urządzenia jest bardzo czasochłonna. Nie wystarczy postawić maszynę i włączyć wtyczkę do kontaktu”. Podczas montażu należało także stworzyć pasującą infrastrukturę: sieć elektryczna oraz przewody chłodnicy układane były symultanicznie. W roku bieżącym w Onlineprinters planowane są kolejne inwestycje w park maszynowy.

Wysoka wydajność produkcyjna dzięki krótszym czasom przezbrojenia oraz ulepszone oprogramowanie sprawiły, że HP Indigo 12000 to interesująca inwestycja dla Onlineprinters. Nowa maszyna do druku cyfrowego jest wyposażona w siedem głowic drukujących, przez co można oddać większą przestrzeń barwną. Na podłoże farba nie jest nanoszona po kolei, lecz równocześnie, dzięki czemu możliwy jest druk na większej ilości materiałów oraz uzyskanie większej elastyczności. Miesięcznie można wydrukować aż do 2 milionów produktów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Onlineprinters