Konica Minolta oraz SCREEN GA wzmacniają współpracę
11 lip 2017 15:17

Firmy Konica Minolta oraz SCREEN Graphic Solutions (SCREEN GA) zdecydowały się na zacieśnienie więzi w obszarze cyfrowego druku komercyjnego w celu stworzenia spójnego hybrydowego workflow oraz ułatwienia obsługi druku offsetowego i cyfrowego. Oba przedsiębiorstwa będą nadal pracować nad poprawą wydajności, rozwijać możliwości biznesowe oraz dostarczać nowe wartości dla sektora druku komercyjnego.

Rosnące zapotrzebowanie na wysoce zróżnicowany druk w niskich nakładach powoduje wzrost zainteresowania maszynami do druku cyfrowego w sektorze druku komercyjnego, bo pozwalają one na zaspokajanie rozmaitych potrzeb konsumentów. W niektórych przypadkach użytkownicy nie są w stanie w pełni wykorzystać sprzętu, ponieważ RIP obsługujący workflow CtP dla druku offsetowego – rdzeń systemów workflow – nie jest w stanie w pełni kontrolować wyposażenia.

Konica Minolta wraz ze SCREEN Graphic Solutions zwiększyły wymianę danych w formacie JDF między uniwersalnymi systemami workflow EQUIOS oferowanymi przez SCREEN oraz atramentowymi i tonerowymi maszynami cyfrowymi Accurio dostarczanymi przez Konica Minolta. Ta usprawniona wymiana danych umożliwia użytkownikom bezpośrednie drukowanie cyfrowe z EQUIOS i osiągnięcie spójnego działania, które obejmuje zarządzanie kolorem i wykańczanie. To rozwiązanie zwiększa wydajność druku cyfrowego w środowisku produkcyjnym oraz zapewnia nowe możliwości rozwoju biznesu dzięki pełnemu wykorzystaniu możliwości druku na żądanie.

Konica Minolta posiada przewagę konkurencyjną w zakresie wielu typów maszyn cyfrowych i chce zwiększać swoją obecność na rynku cyfrowego druku komercyjnego. SCREEN GA oferuje szeroką gamę różnorodnych maszyn cyfrowych dużych prędkości oraz systemów CtP, zajmując czołowe miejsce na rynku systemów workflow łączących systemy CtP z maszynami cyfrowymi w celu automatyzacji procesu drukowania i uproszczenia obsługi.

Obie firmy wzmocnią swoją współpracę w celu dalszej poprawy wartościowej oferty dla swych klientów, opierając się na otwartej strategii partnerstwa, poprzez którą każde z przedsiębiorstw wzmocni swoją przewagę konkurencyjną na rynku wykorzystując technologie i środki swego partnera.

Na podstawie informacji firmy Konica Minolta opracował TK