Kolejna maszyna Horizon w drukarni Chroma
13 lip 2017 12:40

Firma Derya Sp. z o.o., jedyny autoryzowany dystrybutor japońskich maszyn Horizon w Polsce, zainstalowała urządzenie Stitchliner 5500 w drukarni Chroma w Żarach. Jest to już szósta maszyna tego typu zainstalowana w Chromie.

Drukarnia działa na polskim rynku od 23 lat odważnie inwestując w nowoczesne urządzenia oraz technologie. Produkty, które opuszczają drukarnię, w 93 proc. są ekologiczne (zastosowanie technologii H-UV). W roku 2009 jako pierwsza drukarnia w Polsce wprowadziła narzędzie -online, co zrewolucjonizowało sposób współpracy z klientem. Firma od lat konsekwentnie realizuje przyjętą strategię rozwoju w oparciu o nowoczesne technologie, o czym świadczą zrealizowane inwestycje.

Stitchliner 5500 to urządzenie o mocnej, zwartej konstrukcji. Charakteryzuje się wysoką wydajnością i jakością oprawy. Maksymalna wydajność wynosi 5500 cykli/h, a w przypadku zastosowania wycinki można uzyskać 11 000 cykli/h. Maszyna ustawiana jest całkowicie automatycznie z wykorzystaniem panelu dotykowego, co ogranicza czas narządu do 1,5 min. W przypadku konieczności skorzystania z wycinki ustawienie wycinania (6 lub 8 mm) trwa ok. 1,5 min. Urządzenie ma możliwość szycia broszur do objętości 200 stron przy gramaturze papieru ok. 60 g/m2. Maszyna posiada rozwiązania do szycia broszur drukowanych offsetowo i cyfrowo.

Układ urządzenia w kształcie litery „U” w łatwy i szybki sposób pozwala narządzać i kontrolować proces produkcji.

Opracowano na podstawie informacji firmy Derya