Quark przejęty przez Parallax Capital Partners
13 lip 2017 11:35

12 lipca br. firma Quark Software ogłosiła, że została przejęta przez Parallax Capital Partners, prywatny fundusz inwestycyjny z południowej Kalifornii. Nowi właściciele zamierzają wspomóc firmę Quark – za pomocą inwestycji w rozwój organiczny i akwizycje - w rozwoju jej rozwiązań do automatyzacji treści.

Quark jest firmą, która w krótkim czasie zyskała pozycję globalnego lidera w zakresie automatyzacji treści, czyli tworzenia rozwiązań umożliwiających firmom przekazywanie najważniejszych informacji w dowolnym formacie i dowolnymi kanałami – przez urządzenia mobilne, druk, internet itd. Jednocześnie Quark wzmocnił swój biznes oprogramowania QuarkXPress, stawiając klientów na pierwszym planie i pozostawiając konkurentów w tyle pod względem innowacyjności.

„Quark ma wpływ na przeobrażenia zachodzące w wielu sektorach przemysłu, definiując na nowo to, w jaki sposób organizacje tworzą, zarządzają, publikują i dostarczają treści krytyczne dla ich działalności - wyjaśnił James Hale, wspólnik w Parallax. - To firma o wyjątkowym talencie i zdolności przewodzenia, innowacyjnej technologii i uznanej bazie klientów. Parallax chce wykorzystać swoje doświadczenie oraz wiedzę, by pomóc firmie Quark w przeniesieniu jej biznesu automatyzacji treści na wyższy poziom”.

„Nie mógłbym być bardziej dumny z naszych pracowników i klientów przy osiągnięciu tego kamienia milowego - powiedział prezes i dyrektor generalny Quark Ray Schiavone. - Z Quarkiem osiągnęliśmy to, na czym poległo tak wiele marek o ustalonej pozycji, czyli na nowo „wymyśliliśmy” firmę w obliczu narastających problemów. Dzięki automatyzacji treści Quark pomaga kilku z największych światowych organizacji w przeobrażeniu ich obsługi klientów, skróceniu czasu dotarcia produktu na rynek i redukcji kosztów. Wierzymy, że w Parallax znaleźliśmy partnera, który dzieli tę wizję (...)”

Na podstawie informacji firmy Quark opracował TK