August Faller będzie jednym z pierwszych użytkowników systemu Primefire 106
17 lip 2017 14:47

Rynek farmaceutyczny i ochrony zdrowia coraz bardziej rozwija się w kierunku wyspecjalizowanych produktów medycznych. Dlatego też nakłady opakowań dla tych specjalnie opracowanych leków stają się coraz mniejsze, a czasy dostawy coraz krótsze. Drukarnia August FallerGmbH & Co. KG (August Faller) z siedzibą w Waldkirch niedaleko Freiburga zdecydowała się podążać za tym trendem, składając zamówienie na cyfrowy system drukowania Primefire 106 firmy Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg), aby w 2018 roku otrzymać jedną z pierwszych takich maszyn na świecie. „Specjalizujemy się w produkcji zewnętrznych opakowań dla przemysłu farmaceutycznego i ochrony zdrowia oraz widzimy siebie jako partnera w łańcuchu dostaw dla naszych klientów - wyjaśnia dyrektor zarządzający dr Michael Faller. - Różnorodność technologii Primefire stworzy nowe możliwość w produkcji opakowań, która coraz bardziej idzie w kierunku produkcji na indywidualne zamówienie, serializacji i cyfryzacji.”

Produkty wytwarzane przez August Faller Group – pudełka składane, wkładki do opakowań, etykiety samoprzylepne, jak również produkty złożone i usługi pakowania – wymagają dużej dostępności oraz elastyczności maszyn, jak również najwyższej jakości i bezbłędnej produkcji. „Z Primefire możemy zagwarantować bardzo wysoki standard bezpieczeństwa dla przemysłu farmaceutycznego i ochrony zdrowia, nawet w przypadku drukowania małych nakładów i danych zmiennych - mówi z przekonaniem Peter Ganter, dyrektor Pharma Service Center Opakowań Składanych w Waldkirch. - Dla nas jako specjalisty w dziedzinie drukowania offsetowego, wysoka jakość obrazu jest najważniejsza. Nasze testy drukowania na maszynie Primefire wykazały 95 proc. odwzorowania przestrzeni barw Pantone. Ponadto wynik osiągnięty na stosowanych przez nas podłożach był identyczny z drukowaniem offsetowym. Klienci końcowi nie byliby w stanie zauważyć na pierwszy rzut oka żadnej różnicy porównując wynik z konwencjonalnym offsetem.” Technologia Primefire oferuje również inne ważne korzyści dla firmy August Faller jako przedsiębiorstwa działającego w sposób zrównoważony: farby wodne stosowane w technologii inkjetowej podlegają recyklingowi, czyniąc opakowanie kartonowe jeszcze bardziej przyjaznym dla środowiska. Oszczędza się również podłoża drukowe dzięki małej ilości makulatury, co jest jednym z celów zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do efektywnego wykorzystywania zasobów.

Maszyna Primefire 106 została zaprezentowana na targach drupa 2016 i jest ona pierwszym przemysłowym systemem drukowania cyfrowego w formacie B1. Niedawno ruszyła pierwsza maszyna testowa u klienta, a kolejny test ma się rozpocząć pod koniec bieżącego roku. Heidelberg wprowadza maszynę na rynek zgodnie z planem, a popyt ze strony klientów wykracza poza możliwości produkcyjne firmy.

Opracowano na podstawie inf. firmy Heidelberg