Strategia cyfryzacji Heidelberga nagrodzona
1 sie 2017 12:11

Printing Industries of America (PIA), największe na świecie stowarzyszenie branży poligraficznej, wyróżniło system Prinect Press Center XL 2 z Wallscreen XL i Intellistart 2 oraz maszynę do cyfrowego drukowania etykiet Gallus Labelfire 340 nagrodą InterTech Technology Award za 2017 rok. Firma Heidelberger Druckmaschinen AG zdobyła tym samym swoją 37. i 38. „gwiazdę” za wybitne i innowacyjne produkty – co czyni ją najczęściej odznaczanym producentem w branży.

Nagrody InterTech Awards są ważnym uznaniem i podkreślają wiodącą pozycję Heidelberga zarówno w technologii druku cyfrowego, jak i cyfryzacji całej działalności drukarni” - podkreśla dr Ulrich Hermann, członek zarządu odpowiedzialny za dział sprzedaży i usług cyfrowych.
Obydwa produkty zostały zaprezentowane po raz pierwszy na targach drupa w ub.r. Członkowie jury InterTech byli zgodni, że oprogramowanie Prinect Press Center XL 2 z Wallscreen XL i Intellistart 2 stanowi przełom w zakresie cyfryzacji produkcji w drukowaniu offsetowym. Gallus Labelfire z kolei stanowi wybitne osiągnięcie inżynieryjne i jest kamieniem milowym w przemysłowej cyfrowej produkcji etykiet.

Po raz pierwszy w historii drukowania offsetowego system Prinect Press Center XL 2 z Wallscreen XL i Intellistart 2 umożliwia w pełni zautomatyzowaną zmianę zleceń bez ingerencji operatora. W ten sposób drukarnie akcydensowe i web-to-print mają ogromny potencjał zwiększania produktywności. „Jurorzy byli jednomyślni, że taki poziom autonomiczności działania sygnalizuje wejście druku offsetowego w nową epokę” - wyjaśnia Jim Workman, wiceprezes Centrum Badań i Technologii PIA.

Z kolei Gallus Labelfire jest dedykowany zaspokojeniu rosnącego popytu na opłacalną produkcję etykiet w krótkich i średnich nakładach oraz różnych wersji i z danymi zmiennymi. System łączy najnowocześniejsze inkjetowe głowice drukujące z zaletami drukowania konwencjonalnego i różnymi możliwościami obróbki w linii, dzięki czemu ustanawia nowe standardy w produkcji etykiet.
Maszyna ta w innowacyjny sposób łączy drukowanie w technologii inkjet, fleksografię, uszlachetnianie i dalszą obróbkę. Jury dostrzegło wpływ na rynek produkcji etykiet tej maszyny, która potrafi wykonać wszystkie te czynności w jednym przejściu” - mówi Workman.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg