MEWA na 3. miejscu wśród niemieckich przedsiębiorstw średniej wielkości
3 sie 2017 13:39

Według rankingu sporządzonego przez portal dla niemieckich przedsiębiorstw „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“ (www.die-deutsche-wirtschaft.de) firma MEWA należy do najlepszych średniej wielkości przedsiębiorstw przemysłowych w Niemczech. W wyniku szeroko zakrojonych badań obejmujących 10 000 średniej wielkości niemieckich przedsiębiorstw przemysłowych wybrano 150 najlepszych.

Firma MEWA zajęła trzecie miejsce w tym rankingu. Portal „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“ stanowi platformę wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy firmami średniej wielkości. Przedsiębiorstwa oceniano, biorąc pod uwagę dane o obrotach oraz liczbę pracowników, zaawansowanie działów badań i rozwoju, współpracę w ramach partnerstwa ze szkołami i uczelniami, jak też aktywność i rozpoznawalność firm w internecie i w mediach społecznościowych.

Średniej wielkości przedsiębiorstwa w Niemczech są synonimem zaawansowania technologicznego, innowacyjności i przedsiębiorczości. Przedsiębiorstwa te stanowią nie tylko większość wszystkich firm działających w Niemczech (ponad 3 mln), zatrudniają one również ponad 60 proc. wszystkich pracowników i oferują ponad 80 proc. wszystkich miejsc dla kształcenia fachowców.

Również MEWA jest przedsiębiorstwem średniej wielkości, które powstało ponad 100 lat temu. Oferuje w systemie pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa wielokrotnego użytku, maty olejowe oraz ekologiczne myjki.

Niedawno MEWA podsumowała działalność w 2016 r.: mając więcej pracowników, firma mogła obsłużyć więcej klientów, wejść na nowe rynki i zwiększyć obrót.

Najlepiej świadczą o tym poniższe liczby:

  • liczba klientów wzrosła o 4 proc.: ze 174 000 do ponad 180 000;

  • liczba zatrudnionych zwiększyła się z 4900 (2015) do 5200 (2016), co oznacza wzrost o 6 proc.;

  • obrót wzrósł o ponad 4 proc.: z 612 mln euro do 638 mln euro;

  • zbudowano nowy zakład w Saarlouis (2016), nowe centrum przeładunkowe w Rzymie (2017), w 2017 r. rozpocznie się budowa nowego zakładu w Weil im Schönbuch w Niemczech;

  • wraz z rozpoczęciem działalności w Rumunii i Portugalii MEWA ma klientów już w 23 krajach Europy.

Z wynikami rankingu można zapoznać się (w jęz. niemieckim) na stronie portalu „DIE DEUTSCHE WIRTSCHAFT“: http://die-deutsche-wirtschaft.de/die-150-wichtigsten-mittelstaendischen-industrieunternehmen-deutschlands/

Opracowano na podstawie informacji firmy MEWA