Nowy CEO Sharp Europe
3 sie 2017 09:58

Firma Sharp ogłosiła, że dotychczasowy executive vice president w Sharp Corporation, Yoshihisa (Bob) Ishida, obejmie stanowisko CEO w Sharp Europe. Ishida zastąpi Tetsuji (Teda) Kawamurę, który przechodzi do Sharp Electronics Corporation (USA).

Ishida rozpoczął pracę w Sharp Corporation na stanowisku executive vice president w czerwcu 2017 roku. Oprócz tego Ishida obejmuje dwa inne stanowiska: szefa nowo utworzonego biura AIoT Business Strategy oraz chief executive officer w Sgaro Europe. Biuro AIoT Business Strategy nadzoruje wprowadzanie rozwiązań AIoT, łączących sztuczną inteligencję (AI) i Internet rzeczy (IoT), w całej gamie produktów dla domu i biura.

W trakcie kariery w sektorach elektroniki użytkowej, IT i innowacji Ishida zajmował stanowiska kierownicze i doradcze w firmach Sony Corporation, Rakuten Corporation i LG Display Japan Co.

“Obecnie koncentruję się na stymulowaniu innowacyjności w Sharp, gdzie opracowujemy połączone technologie wspierające nowe sposoby życia i pracy. Podstawą naszych działań jest zawsze chęć tworzenia produktów i rozwiązań, które wpłyną korzystnie na jakość życia ludzi. Firma Sharp jest znana w Europie jako partner technologiczny oferujący produkty o wysokiej jakości oraz obsługę klienta na najwyższym poziomie. Dzięki temu jesteśmy na najlepszej drodze do zaoferowania nowej generacji usług” - powiedział Yoshihisa Ishida, CEO Sharp Electronics Europe.

W ramach pozostałych zmian w zespole zarządzającym na terenie Europy Jun (Jeff) Ashida, dotychczasowy president Information Systems Europe, został awansowany na stanowisko president, Sharp Electronics Europe i podlega Ishidzie.

Alex Hermann, dotychczasowy vice president, Sharp Information Systems Europe, awansował na stanowisko president, Sharp Information Systems Europe i podlega Junowi Ashidzie.

Ishida będzie regularnie podróżował do Europy, zachowując swoje biuro w japońskiej siedzibie głównej Sharp Corporation. Ashida pozostanie w siedzibie głównej Sharp Europe w Wielkiej Brytanii, a Hermann w biurze Sharp Europe w Zurychu.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sharp