Recyl na Labelexpo Europe 2017
10 sie 2017 13:49

Podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe firma Recyl zaprezentuje nowe rozwiązania do czyszczenia wałków, tulei rastrowych i form drukowych. Będą to zupełnie nowe urządzenia oraz dedykowane środki chemiczne. Prezentowane produkty są konsekwencją nieustannego udoskonalania istniejącego portfolio produktów firmy i składają się na kompletne rozwiązania dla drukarń fleksograficznych.

W przypadku płyt fleksograficznych zostanie zaprezentowana nowa seria urządzeń myjących Cliché Cleaner. Działające automatycznie urządzenie ma zainstalowane dwie sekcje szczotek pracujące w trybie posuwisto-zwrotnym, które zapewnią łatwy, skuteczny i niezawodny proces czyszczenia niepowodujący uszkodzeń form drukowych. W zakresie ciśnieniowego mycia zostanie zaprezentowane urządzenie Anilox Spray Cleaner działające w pełni automatycznie. Pozwoli ono na mycie zarówno tulei, jak i wałków rastrowych współpracujących z farbami UV, rozpuszczalnikowymi i wodnymi. Zastosowanie w tym urządzeniu dobrze znanego płynu czyszczącego Recyl W200 będzie stanowiło perfekcyjne połączenie do pielęgnacji zarówno tulei ceramicznych, wałków ceramicznych, jak i wałków chromowych. Urządzenia Cliché Cleaner i Anilox Spray Cleaner będą produkowane w różnych rozmiarach, dostosowanych do różnych szerokości drukarek w segmencie wąskiej, średniej i szerokiej wstęgi. Recyl zaprezentuje również nowe substancje chemiczne dla dynamicznie rozwijającej się branży, w tym: W segmencie opakowań giętkich: zostanie zaprezentowany nowy produkt do czyszczenia QuickWash Cliché specjalnie przystosowany do czyszczenia form drukowych z farb rozpuszczalnikowych. Produkt ten doskonale pasujący do nowej gamy maszyn Cliché Cleaner będzie mógł być również używany do mycia ręcznego. Ochrona aluminium: specjalnie przystosowany do czyszczenia tulei rastrowych z aluminiową bazą nowy produkt czyszczący NW Alusafe doskonale pasujący do urządzenia czyszczącego metodą ultradźwiękową Recyl NextWave lub do nowego rodzaju maszyn do czyszczenia Anilox Spray Cleaner. NW Alusafe jest uzupełnieniem sprawdzonego W200 i pozwala firmie Recyl oferować rozwiązania do czyszczenia wszystkich rodzajów wałków i tulei rastrowych używanych w technologii flekso.
Oba środki - QuickWash Cliché i NW Alusafe - posiadają certyfikaty dopuszczenia do produkcji opakowań mających kontakt z żywnością. Więcej informacji na stronie producenta lub u bezpośredniego dostawcy na rynku polskim, w firmie PU GRAW.

Opracowano na podstawie informacji firmy GRAW