Seria Océ VarioPrint 6000 TITAN
31 sie 2017 15:17

Canon zaprezentował nową serię czarno-białych drukarek produkcyjnych Océ VarioPrint 6000 TITAN, rozwijając linię wysokowydajnych urządzeń do druku wysokiej jakości materiałów na różnorodnych mediach. Nowa seria urządzeń powstała w odpowiedzi na potrzeby dostawców usług druku komercyjnego, wydawnictw i druku transakcyjnego, umożliwiając jeszcze szybszą produkcję wysokiej jakości czarno-białych materiałów na różnorodnych mediach.

Seria TITAN opiera się na platformie znanej z Océ VarioPrint 6000. Wykorzystywana w serii drukarek VarioPrint technologia Océ Gemini Instant Duplex znacząco podnosi wydajność firm drukujących czarno-białe materiały w wysokich nakładach.

Océ VarioPrint 6000 TITAN może drukować do 10 mln stron A4 miesięcznie, przez co doskonale sprawdzi się w pracowniach drukujących materiały komercyjne, książki czy dokumenty transakcyjne. Urządzenie dostępne będzie w trzech wersjach – Standard/TP (do druku transakcyjnego) i MICR (z tonerem magnetycznym) – z opcjonalnymi modułami wykańczania, w tym m.in. do broszurowania, zszywania, dziurkowania i przycinania. Zintegrowany interfejs DFD umożliwia podłączenie do danej konfiguracji dodatkowych finiszerów innych producentów.

Nowa seria urządzeń oferuje wyższą od VarioPrint 6000+ prędkość drukowania: 328 obrazów A4/min dla druku dwustronnego i nawet 30 000 obrazów tygodniowo w nieprzerwanym cyklu pracy. W skład serii wchodzą cztery modele prędkościowe (VarioPrint 6180, 6220, 6270 i 6330), z możliwością zakupu czasowej licencji na zwiększenie możliwości produkcyjnych, szczególnie przydatne w okresach sezonowych wzrostów zamówień.

Wyższa produktywność nowej serii to również zasługa kontrolera PRISMAsync nowej generacji (wersja 5.), który umożliwia zaawansowane planowanie produkcji nawet do 8 godzin, bez konieczności nadzoru pracy urządzenia. Nowe urządzenia obsługują także dodatkowe narzędzia, takie jak PRISMAsync Remote Manager, aplikację Remote Control na urządzenia mobilne i nową usługę chmurową PRISMAlytics Dashboard w celu zwiększenia produktywności i poprawy zdalnej obsługi, zarządzania produkcją oraz nadzoru wielu urządzeń. Przyjazny interfejs użytkownika oparto na platformie Windows 10 z opcją autoryzacji użytkownika dla lepszej ochrony drukowanych materiałów.

Océ VarioPrint 6000 TITAN pozwala obsługiwać najszerszy zakres mediów spośród wszystkich dostępnych systemów produkcyjnych. Nowa opcja TITAN Light Weight Media (druk na cienkich papierach) z technologią LWM Air Guide pozwala drukować na podłożach o gramaturze nawet 45 g/m2, otwierając przed użytkownikami zupełnie nowe możliwości zastosowań.

Szerokie możliwości druku na cienkich mediach wspiera sprawdzona technologia Océ Gemini Instant Duplex, która wykorzystuje dwa moduły drukujące do jednoczesnego zadruku z dwóch stron, bez konieczności wstrzymywania pracy, aby odwrócić nośnik. Technologia Océ Copy Press, która wprasowuje toner w nośnik przy niskiej temperaturze utrwalania, dodatkowo redukuje naprężenia fizyczne na podłożu i pomaga zachować płaską powierzchnię w celu uzyskania optymalnej jakości druku, zapewniając matowy, doskonale odwzorowany obraz.

Urządzenia z nowej serii obsługują media zwykłe, powlekane, teksturowane i inne specjalne podłoża takie jak papier NCR. To jedyny w swojej klasie system druku cyfrowego umożliwiający dwustronny druk arkuszy z zakładkami produktowymi (tzw. registrami) np. manuali, katalogów czy instrukcji obsługi.

Zastosowany w serii VarioPrint 6000 TITAN nowy moduł podawania papieru zwiększa spektrum obsługiwanych mediów w kontekście formatu i gramatury. Moduł w wersji Standard obsługuje media formatu 320x488 mm, podczas gdy moduł Flex XL pozwala obsługiwać format 350x500 mm, co sprawia, że doskonale nadaje się do produkcji różnorodnych materiałów, np. książek na żądanie. W zależności od zastosowań klienci mogą wybrać trzy moduły Standard lub trzy moduły Flex XL; możliwa jest również konfiguracja łącząca dwa moduły jednego formatu z jednym innego formatu.

Peter Wolff, dyrektor grupy druku produkcyjnego, Canon Europe, komentuje: „Wprowadzona do sprzedaży w 2007 r. pierwsza seria Océ VarioPrint 6000 zrewolucjonizowała rynek i podniosła oczekiwania użytkowników w zakresie szybkości, jakości i niezawodności czarno-białych cyfrowych systemów produkcyjnych. Do dziś rozwiązania te z powodzeniem funkcjonują i wspierają rozwój setek firm na całym świecie. Po 10 latach, wraz z wprowadzeniem najnowszej serii TITAN, Canon przesuwa kolejne granicę w zakresie wydajności i różnorodności mediów obsługiwanych przez najnowsze drukarki monochromatyczne. Nowe urządzenia łączą najlepsze cechy poprzednich urządzeń VarioPrint z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, dzięki czemu są liderem pod kątem prędkości, niezawodności, jakości i oszczędności energetycznej w swojej klasie produktowej”.

Unikalna technologia Océ Gemini Instant Duplex zapewnia niemal doskonałe pasowanie wydruków z tolerancją +/- 0,3 mm. Dodatkowo technologia ScreenPoint, która wykrywa i optymalizuje typ obrazu (tekst, grafikę wektorową lub zdjęcie) dla każdej strony zapewnia wyjątkową jakość wydruków, a specjalny algorytm rastrowy Intelligent SuperCell zapewnia doskonale ostry obraz i płynną gradację.

Nowe urządzenia serii Océ VarioPrint 6000 TITAN praktycznie nie emitują ozonu lub zużytego tonera, a ich zużycie energii jest o 30 proc. mniejsze niż konkurencyjnych systemów w tej klasie urządzeń.

Seria Océ VarioPrint 6000 TITAN będzie prezentowana na żywo podczas Canon Production Printing Days w Poing w Niemczech we wrześniu br.

Rozpoczęcie sprzedaży serii Océ VarioPrint 6000 TITAN w Europie planowane jest na jesień 2017 r.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon