Komori Europe i Highcon ogłaszają partnerstwo strategiczne
4 wrz 2017 12:15

Komori Europe Corporation i Highcon Systems Ltd. zawarły strategiczną umowę handlową, wzmacniając istniejące relacje pomiędzy Highcon oraz Komori w Japonii i Ameryce. Komori Europe jest w trakcie instalowania cyfrowej maszyny wykrawająco-bigującej Highcon Euclid III w Komori Graphic Center-Europe w Utrechcie. Firma będzie prowadzić sprzedaż i zapewniać wsparcie dla całej linii produktów Highcon we Francji, Włoszech, w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Urządzenia cyfrowej obróbki końcowej Highcon są doskonałym uzupełnieniem oferty maszyn offsetowych firmy Komori włączając w to nową 29-calową maszynę arkuszową do druku inkjetowego z utrwalaniem UV. Rozwiązania firmy Highcon nie tylko usuwają „wąskie gardło” w fazie po wykonaniu druku dzięki zdecydowanemu skróceniu czasu zmiany ustawień i umożliwieniu błyskawicznej zamiany zadań, ale również dostarczają większych możliwości projektowania dzięki możliwości wykonywania skomplikowanych wycięć, rytów, wycinania spersonalizowanego oraz zapewnieniu dostępności systemu Web-to-Pack wraz z Highcon Axis. Możliwości tego połączenia są przydatne dla dostawców usług poligraficznych, którzy chcą oferować szeroką gamę rozwiązań komercyjnych oraz opakowaniowych.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego partnerstwa, podkreślającego zaangażowanie firmy Komori, by wspierać naszych klientów w opracowywaniu ambitnych modeli biznesowych wykorzystujących zarówno druk offsetowy, jak i cyfrowy, od pomysłu po produkt końcowy. Jesteśmy przekonani, że nasi europejscy klienci skorzystają z połączonej wiedzy fachowej naszych dwóch firm, co pozwoli im na opracowywanie i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań oraz na szybszy czas wprowadzania ich na rynek” - powiedział Peter Minis, menedżer ds. marketingu Komori Europe.

Jens Henrik Osmundsen, prezes Highcon VP Global Sales dodał: „Mamy już kilku wspólnych klientów i jesteśmy dumni z faktu, że Komori, skupiając się od 100 lat na niezawodności i jakości, rozumie prawdziwą wartość, jaką nasza technologia może przynieść ich klientom, zarówno w przypadku druku offsetowego, jak i cyfrowego. Cieszymy się na współpracę, która zaowocuje powiększeniem bazy klientów Highcon.”

Cyfrowa maszyna wykrawająco-bigująca Highcon Euclid III zostanie pokazana podczas jesiennego Open House w Komori Graphic Center-Europe w Utrechcie w dniach 4 i 5 października 2017 r. Rejestracja jest już otwarta na stronie www.komori.eu.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf