System cięcia laserowego Zünd
7 wrz 2017 10:10

Nowy tnąco-zgrzewający moduł laserowy LM 100W dla stołów Zünd serii G3, najnowszy dodatek do rodziny modułów firmy Zünd, jest przeznaczony do cięcia i zgrzewania tkanin poliestrowych o grubości do 2 mm w jednym cyklu. Poliester powszechnie stosuje się do produkcji banerów oraz innych ekspozycji typu soft signage. Funkcja zgrzewania zapobiega strzępieniu się krawędzi, eliminując tym samym konieczność wykonywania dodatkowej pracy związanej z obszywaniem. Dzięki laserowemu modułowi LM 100W oraz jego akcesoriom stół tnący G3 można w ciągu 5-10 minut przekształcić w stół tnąco-zgrzewający oraz z powrotem w stół tnący, w mniej więcej tym samym czasie.

Podczas właściwej pracy lasera pas transportowy jest zabezpieczony przez stalową nakładkę. System został sklasyfikowany w 1. klasie bezpieczeństwa pracy z urządzeniami laserowymi (zgodnie z IEC 60825-1 i FDA 21 CRF), ponieważ konstrukcja głowicy zapobiega emisji wiązki lasera poza strefę cięcia. Oznacza to, że podczas obsługi urządzenia nie zachodzi potrzeba podejmowania szczególnych środków ostrożności w zakresie bezpieczeństwa laserowego.

Podawanie materiału jest półautomatyczne, a ponieważ pas transportowy nie bierze w tym procesie udziału, zbieranie musi być wykonywane ręcznie.
Dla zainteresowanych organizowane są prezentacje w siedzibie firmy Zünd w Szwajcarii.

Opracowano na podstawie informacji firmy Integart