Neon Pink – nowy, fluorescencyjny kolor specjalny od Ricoh
11 wrz 2017 15:32

Ricoh prezentuje nowy toner specjalny Neon Pink. Premierowy produkt producenta można zobaczyć na targach PRINT'17 w Chicago. W Europie znajdzie się na ekspozycji podczas targów Labelexpo w Brukseli.

Neonowy kolor został opracowany z myślą o najnowszej serii kolorowych systemów Ricoh na papier cięty – Pro C7100X. Są to pierwsze urządzenia do cyfrowego druku produkcyjnego wyposażone w piątą stację na toner specjalny (do tej pory biały, przezroczysty lub neon yellow). Dzięki wprowadzeniu przez producenta nowego koloru seria Ricoh Pro C7100X umożliwia dostawcom druku niespotykane do tej pory możliwości rozszerzenia i zdywersyfikowania oferty.

Dzięki zastosowaniu neonowych kolorów specjalnych urządzenia Ricoh pozwalają na drukowanie jaskrawych, fluorescencyjnych projektów zarówno na jasnym, jak i ciemnym tle. Neonowe tonery odbijają światło UV, co dodatkowo rozszerza możliwości ich zastosowania w różnorodnych produktach drukarskich oraz gwarantuje dostęp do różnorodnych efektów uszlachetniania.

„Dzięki naszym nowym tonerom specjalnym użytkownicy systemów z serii Ricoh Pro C7100X mogą rozszerzyć zakres realizowanych prac bez konieczności przebudowy parku maszynowego czy też zlecania dodatkowych prac nad wydrukiem firmom zewnętrznym – powiedział Jarosław Arendt, production printing coordinator w Ricoh Polska. - Systemy produkcyjne Ricoh pozwalają na tworzenie nietypowych, spersonalizowanych materiałów nawet w pojedynczych egzemplarzach, zachowując wyjątkową opłacalność produkcji.”

Rozszerzona biblioteka mediów, w którą wyposażono urządzenia serii Pro C7100X, pozwala na dokładne dopasowanie parametrów wydruku i uzyskanie wyższej jakości odwzorowania obrazu. Co więcej, system Ricoh zapewnia możliwość drukowania na różnorodnych podłożach, m.in. moletowanych. Dzięki temu mogą być one stosowane do produkcji opakowań, książek, broszur czy wizytówek, które z wykorzystaniem piątej stacji na biały, przezroczysty lub neonowo żółty i różowy toner umożliwiają realizację niestandardowych, przykuwających wzrok, efektownych projektów.

Neon Pink będzie dostępny w sprzedaży na przełomie lat 2017/2018.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh