Baldwin przejmuje Ahlbrandt System GmbH
14 wrz 2017 09:57

Firma Baldwin Technology Company Inc. - jeden ze światowych liderów w dostarczaniu rozwiązań do automatyzacji procesów, materiałów eksploatacyjnych oraz usług dla przemysłu drukarskiego, tekstylnego i folii - ogłosiła, że osiągnięto porozumienie w sprawie nabycia firmy Ahlbrandt System GmbH. Obecnie trwają procedury administracyjne związane z uzyskaniem wymaganych pozwoleń, z datą docelowego zamknięcia transakcji przypadającą na 30 września 2017 r.

Firma Ahlbrandt, z siedzibą w Lauterbach w Niemczech, z 87 pracownikami oraz najwyższej jakości produktami do koronowania, lakierowania natryskowego i utwardzania gorącym powietrzem, będzie stanowiła uzupełnienie zespołu firmy Baldwin i jej szerokiego portfolio produktów oraz usług. Ponadto Baldwin zamierza skorzystać z wiedzy i technologii firmy Ahlbrandt, aby udoskonalać rozwiązania dla szybko rozwijających się rynków tekstylnego i folii.

„Bardzo się cieszę, że Ahlbrandt przyłącza się do zespołu firmy Baldwin - powiedział Holger Bätz, dyrektor zarządzający w firmie Ahlbrandt. - Nasi eksperci w dziedzinie projektowania i produkcji najwyższej jakości sprzętu i systemów są dobrym uzupełnieniem szerokiego asortymentu produktów Baldwin. Jestem przekonany, że talent i pasja firmy Ahlbrandt do innowacji w obszarze wykańczania powierzchni wzbogacą się o nowe poziomy z pomocą firmy Baldwin. To partnerstwo stwarza wielką szansę (…) na rozszerzenie zasięgu naszej działalności i otwarcia się na nowe rynki oraz klientów i jestem przekonany, że ta akwizycja będzie miała bardzo pozytywny wpływ na nową strategię rozwoju „Serviceplus” firmy Ahlbrandt.”

„Wprowadzenie Ahlbrandta do rodziny firmy Baldwin umocni naszą zdolność do dostarczania wartości naszym klientom dzięki szerokiej ofercie usług i technologii - skomentował Brent Becker, prezes firmy Baldwin. - Ta ekscytująca inwestycja podkreśla nasze zaangażowanie w strategię łączącą wzrost organiczny i akwizycyjne przyspieszenie w celu zwiększenia naszego globalnego zasięgu i wzbogacenia technologii, którą możemy dostarczać naszym klientom. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszej działalności w Niemczech i spodziewamy się, że obydwa zespoły osiągną wiele korzyści dzięki ścisłej współpracy między naszymi zakładami produkcyjnymi w Lauterbach i Friedbergu.”

Ahlbrandt jest trzecim zakupem firmy Baldwin od czasu jej wejścia do grupy firm BW Forsyth Partners w 2012 r. W 2014 r. Baldwin nabył firmę Web Printing Controls, w styczniu 2017 r. - Air Motion Systems. Koncentracja firmy Baldwin na strategicznych akwizycjach ukierunkowała firmę na jeszcze większy sukces i stworzyła ogromną szansę dla członków zespołu firmy na całym świecie.

Na podstawie informacji firmy Baldwin opracował TP