Wizytówka polskiej poligrafii
14 wrz 2017 10:14

„Tylko zintegrowanie przedsięwzięć targowych naszej branży może przywrócić im dawny blask i stać się wizytówką całej polskiej poligrafii” – wskazuje Leszek Wojtczuk, prezes Polskiej Izby Druku, jednego z partnerów branżowych Kongresu Art of Color. To na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 8-9 listopada 2017 r. odbędzie się jedyny taki kongres, który podejmie temat NOWEGO wymiaru druku oraz innowacyjnych technik jego zastosowania w różnych dziedzinach przemysłu.

Słowo NOWY w nazwie wydarzenia idealnie wpisuje się w dążenia branży do zaspokajania potrzeb rynku, rozwijania wachlarza oferowanych usług oraz odzwierciedla odwagę, z jaką polskie przedsiębiorstwa wdrażają innowacyjne technologie, stając się konkurencyjnymi na rynku europejskim. Kongres, dzięki współpracy z partnerami branżowymi oraz wiodącymi polskimi firmami, ma za zadanie zaimplementować kierunki i najnowsze trendy do zadań, z jakimi codziennie mierzą się branżowcy, a jako wizytówka polskiej poligrafii odzwierciedli obraz sytuacji na rynku poligraficznym i w pokrewnych dziedzinach gospodarki. Kongres „Art of Color - nowy wymiar druku” będzie okazją do prezentacji innowacyjnych technik, które mogą zastąpić tradycyjne metody zadrukowywania powierzchni ceramicznych, papierowych, drewnopodobnych czy tkanin. Rozwiązania te będą przydatne profesjonalistom z branż opakowaniowej, meblarskiej, budowlano-wykończeniowej oraz kosmetycznej.

Każdy, kto zdecyduje się przyjechać do Poznania, otrzyma know how, będzie miał okazję do spotkań i wymiany doświadczeń. Wydarzenie „być może stanie się jedną z cyklicznych imprez gromadzących przedstawicieli polskich drukarń oraz szerokie grono odbiorców produktów i usług poligraficznych, szukających wzajemnych inspiracji w kierunki rozwoju i wykorzystania potencjału tej nowoczesnej branży” – przekonuje Krzysztof Pindral, prezes zarządu Heidelberg Polska.

Kongres odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2017 w nowoczesnym Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich, a wydarzenie uświetni wieczorna gala, zorganizowana w Sali Ziemi, którą poprowadzi Marcin Prokop. 

Więcej informacji oraz program kongresu dostępny na stronie: www.artofcolor.pl

Opracowano na podstawie informacji MTP