Maszyna Konica Minolta w drukarni Intrograf
2 paź 2017 14:30

Pierwsza w województwie łódzkim maszyna do druku produkcyjnego - Konica Minolta AccurioPress C2060 - rozpoczęła niedawno pracę w Pracowni Poligraficzno-Introligatorskiej Intrograf z Łasku niedaleko Łodzi. Zakupiona została za pośrednictwem łódzkiego oddziału firmy DKS.

„Konica Minolta AccurioPress C2060 to pierwsze w województwie łódzkim i jedno z pierwszych w Polsce rozwiązań z rodziny maszyn AccurioPress Konica Minolta, będące jednocześnie najnowocześniejszym w regionie. Cieszy nas, że nabywcą tej maszyny jest prężnie rozwijająca się od lat drukarnia Intrograf. (…) – mówi Marcin Mirowski, dyrektor łódzkiego oddziału, a zarazem specjalista od urządzeń Production Printing w firmie DKS Sp. z o.o.

Warto wspomnieć, że inwestycja Intrografu we wspomnianą maszynę cyfrową jest kolejną po niedawnym zakupie pełnoformatowej maszyny offsetowej. „Zależało nam na tym – mówi Ewa Buss, która wspólnie z mężem Jarosławem jest właścicielką drukarni - aby poszerzyć krąg naszych zleceniodawców, a jednocześnie utrzymać przy współpracy z nami mniejsze firmy, zlecające niewielkie nakłady. Stąd pomysł na dywersyfikację produkcji – możemy teraz realizować zlecenia na dużej maszynie offsetowej, gdzie w krótkim czasie jesteśmy w stanie wykonać wysokie nakłady, mniejsze możemy drukować na nowoczesnej maszynie cyfrowej, zapewniającej wysoką jakość i niezawodność, a taką jest Konica Minolta”.

Jak zapewniają właściciele Intrografu, wybór urządzenia był tu poniekąd naturalny. „Wcześniejsza maszyna cyfrowa, na której pracowaliśmy – mówi Ewa Buss - to również urządzenie tego producenta. Dodatkowym atutem był fakt, że mogliśmy przy tej transakcji współpracować z panem Marcinem Mirowskim, z którym znamy się od lat i po raz kolejny okazał się wspaniałym doradcą, profesjonalistą, a jednocześnie doskonałym koordynatorem, jeśli chodzi o instalację, serwis urządzenia i obsługę posprzedażową. Między innymi zaproponował nam Kontrakt Obsługi Serwisowej na bardzo korzystnych warunkach i na okres 6 lat, co daje nam duże poczucie bezpieczeństwa. W przypadku maszyn cyfrowych czas reakcji serwisu musi być niemal natychmiastowy i na tym nam zależało”.

Intrograf od lat inwestuje krok po kroku - w pracownię prepress, urządzenia drukujące, a także maszyny introligatorskie. „Obecnie – mówi Ewa Buss – zlecenie, które realizowaliśmy dawniej na naszej poprzedniej offsetowej maszynie drukującej 3 dni, możemy przygotować w ciągu jednej zmiany, zachowując jednocześnie atrakcyjne ceny, co doceniają nasi klienci, których nieustannie nam przybywa. Z kolei zlecenia, które wykonujemy na maszynie cyfrowej, możemy zrealizować niemal od ręki. Wszystkie bowiem nasze inwestycje zmierzają do tego, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Posiadamy nie tylko wysoko kwalifikowany zespół pracowników, ale także śledzimy na bieżąco rynek w poszukiwaniu coraz to nowszych maszyn drukujących i introligatorskich. (...)”.

Zakupiona przez Intrograf maszyna jest wyposażona w funkcje wykańczania druku oraz opcjonalny modułowy system umożliwiający uzyskanie jak najlepszej spójności kolorów. Ewa Buss dodaje, że zapewnia nie tylko doskonałe odwzorowanie kolorów, ale przede wszystkim wysoką jakość reprodukcji: „To ważne w przypadku drukowania pocztówek czy obrazów – obecnie jesteśmy w stanie wykonać je dla naszych klientów z najwyższą jakością już od jednej sztuki”.

Maszyna obsługuje dedykowane podłoża o gramaturze do 400 g/m2. „Możemy obecnie – mówi Ewa Buss - bez problemu drukować np. tylne elementy kalendarzy trójdzielnych dla klientów zlecających nam nawet kilka sztuk. Poza tym urządzenie posiada moduł do drukowania banerów, dzięki czemu druk okładek książek czy broszur składanych na trzy jest dla nas obecnie bardziej wydajny”. Warto wspomnieć, że urządzenie wyposażone jest w kolorowy skaner z funkcją skanowania dwustronnego w jednym przebiegu, pracujący z prędkością do 240 obr./min.

Opracowano na podstawie informacji firmy DKS