EFI przejęło firmę Escada
3 paź 2017 09:41

Firma EFI została właścicielem brytyjskiego przedsiębiorstwa Escada Systems (Escada), czołowego dostawcy systemów kontroli do tekturnic przeznaczonych dla rynku opakowaniowego. Znajdująca się w prywatnych rękach Escada, która działa również na rynku północnoamerykańskim, jest ceniona za silny nacisk na innowacyjność oraz bogate doświadczenie we wspieraniu firm opakowaniowych w osiąganiu większej wydajności, lepszej jakości i wyższej zyskowności.

EFI to rynkowy lider w zakresie kompletnych ekosystemów do produkcji tektury falistej, do których należą EFI Nozomi C18000: ultraszybka inkjetowa maszyna drukująca w jednym przebiegu, sterowana przez nagradzany branżowymi wyróżnieniami interfejs cyfrowy Fiery DFE, oraz EFI Corrugated Packaging Productivity Suite, jedyne na rynku kompleksowe oprogramowanie typu end-to-end wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem i produkcją, służące firmom produkującym opakowania z tektury falistej z całego świata. Pozyskanie technologii i wiedzy firmy Escada ma umożliwić EFI rozbudowę oprogramowania Productivity Suite, by mogło służyć firmom produkującym pudełka z tektury falistej oraz by zawierało wszechstronne rozwiązania do kontroli i śledzenia produktu w całym procesie produkcji tektury falistej.

„Jesteśmy podekscytowani, uzupełniając nasz wiodący portfel rozwiązań dla przemysłu opakowań o zespół i technologię firmy Escada - podkreślił Gabriel Matsliach, starszy wiceprezes i dyrektor generalny oddziału EFI Productivity Software. - Przejęcie Escada czyni z EFI kompleksowy punkt sprzedaży (one stop shop), umożliwiający przedsiębiorstwom opakowaniowym poprawę jakości, wydajności i zyskowności procesu produkcji tektury falistej z użyciem ich tekturnic”.

Choć szczegóły finansowe akwizycji nie zostały podane do publicznej wiadomości, eksperci nie spodziewają się, by wpłynęła ona na finansowe rezultaty EFI w wymiarze kwartalnym oraz całorocznym. Zespół pracowników Escada wraz z założycielem i dotychczasowym prezesem Gavinem Bushby przystąpił do zespołu Productivity Software firmy EFI.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani wstąpieniem do rodziny EFI oraz możliwością odgrywania roli w jej strategii dla przemysłu opakowań - wyjaśnił Gavin Bushby. - Globalna działalność i zasięg EFI umożliwią większej liczbie klientów skorzystanie z naszych innowacyjnych technologii przez następne lata (...)”.

Na podstawie informacji firmy EFI opracował TK