swissQprint przedstawia Oryx LED
4 paź 2017 09:38

Po pomyślnym wprowadzeniu na rynek systemów Impala i Nyala LED firma swissQprint zaprezentowała nową serię Oryx LED. Ta najnowsza generacja szwajcarskich maszyn drukujących UV o płaskim łożu posiada ulepszoną podstawę mechaniczną i działa z technologią LED, dzięki której jest rentowna i przyjazna dla środowiska. Nowy model maszyny będzie dostępny od listopada br.

Technologia LED rozszerza zakres zastosowań, jest wysoce oszczędna i pozostawia niewielki ślad środowiskowy. „Utwardzanie LED będzie miało pierwszeństwo” - to przekonanie firmy swissQprint. Rynek to potwierdza: „Od czasu wprowadzenia systemów Impala LED i Nyala LED widzimy, że większość klientów przedkłada rozwiązania LED nad lampy rtęciowe” - mówi Maurus Zeller, kierownik ds. zarządzania produktami.

Ze względu na zalety technologii LED firma swissQprint wprowadziła nowe mechaniczne udoskonalenia do obecnych modeli maszyn. Zapewnia im to jeszcze większą precyzję i stabilność procesu. Nowa maszyna Oryx LED pracuje z maksymalną prędkością 65 m2/h w szerokości zadruku do 2,5x2 m na płaskim stole. System Impala LED, który ma te same wymiary, osiąga prędkość do 180 m2/h, a Nyala LED - prędkość 206 m2/h przy 3,2x2 m łożu. To trio maszyn drukujących od swissQprint pokrywa praktycznie każdy poziom wydajności, jaki dostawca usług druku może osiągnąć teraz lub jakiego może oczekiwać w przyszłości. I to nie tylko dlatego, że systemy są adaptowalne i posiadają możliwość rozbudowy.

„Maszyna rozwija się wraz z firmą” - wyjaśnia Maurus Zeller. Każda maszyna jest zbudowana według wymagań klienta i może mieć dodawane różne funkcje w dowolnym momencie. Może to oznaczać indywidualną konfigurację atramentu - maszyny swissQprint oferują 9 kanałów kolorów - lub rodzaje aplikacji, m.in.: opcję mediów podawanych z roli, rozwiązanie dla dużych formatów do 4 m, a nawet robota do załadunku i rozładunku. Ideą firmy jest dostarczyć użytkownikom system, który będzie zawsze odpowiadał ich potrzebom i budżetowi. „W każdym przypadku są to wyniki o dobrej jakości i aplikacje, które sprawiają, że ich produkty wyróżniają się na rynku” - podsumowuje Zeller.

Na podstawie informacji firmy swissQprint opracował TP