Współpraca firm Heidelberg i Steinemann
4 paź 2017 15:33

Firmy Heidelberger Druckmaschinen AG i Steinemann Technology AG, światowy dostawca maszyn cyfrowych oraz konwencjonalnych do obróbki po druku i uszlachetniania z siedzibą w szwajcarskim St. Gallen, podpisały umowę o współpracy handlowej. Heidelberg będzie odpowiadał za sprzedaż urządzeń z całego portfolio systemów do obróbki i uszlachetniania firmy Steinemann na wielu rynkach, m.in. w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, we Francji, w Indiach i Japonii.

Obecnie w portfolio Steinemanna znajdują się dwie cyfrowe maszyny do lakierowania wybiórczego i lakierowania wypukłego do formatu B1 – dmax 76 i dmax 106, a także dwie maszyny konwencjonalne o dużej prędkości do lakierowania całopowierzchniowego do formatu 108x145 cm – colibri 76 i colibri 108. Ostatnio Steinemann zaprezentował innowacyjny moduł dfoil do swoich maszyn dmax umożliwiający tłoczenie folią.

Heidelberg postrzega systemy lakierowania firmy Steinemann jako uzupełnienie swoich systemów druku offsetowego i cyfrowego takich jak nowy Primefire 106, pierwszy cyfrowy system druku przemysłowego w formacie B1.

Na podstawie „Viscom” nr 17/2017 opracowała IZ