Partnerzy firmy System P na targach Labelexpo Europe 2017
9 paź 2017 15:23

Pierwsza z firm reprezentowanych przez System P w naszym kraju – AVT (Advanced Vision Technologies) wykorzystała targi do zaprezentowania pełnego, zintegrowanego workflow produkcyjnego, uwzględniającego – poza systemami inspekcji izraelskiego producenta – także rozwiązania oferowane przez X-Rite i Esko (należące podobnie jak AVT do koncernu Danaher). Brukselska wystawa była też miejscem kilku premier AVT. Firma pokazała m.in. nowy system inspekcji Helios D, dedykowany produkcji realizowanej w technologii cyfrowej; SpectraLab – działające w trybie inline rozwiązanie do pomiarów kolorystycznych w produkcji etykietowej i wąskowstęgowej; nowe rozwiązania z obszaru workflow i automatyzacji produkcji. System inspekcyjny AVT był też wykorzystany w przestrzeni specjalnej targów – Automation Arena. Z kolei wśród obecnych na stoisku urządzeń znalazła się przewijarka HI 440 polskiej firmy Lesko Engineering (której dystrybutorem w naszym kraju jest System P), wyposażona w system inspekcji AVT.
Inne urządzenia z oferty Lesko Engineering znalazły się na stoisku, na którym obecny był również jej partner technologiczny – firma Rietstack, także reprezentowana w Polsce przez System P. (Prezentacji Lesko Engineering poświęcamy odrębną informację – red.).
Firma Rietstack pokazała maszynę z serii IRS do przetwarzania etykiet w trybie rola/arkusz, umożliwiającą ich wykrawanie na wskroś bądź cięcie na arkusze. Rozwiązanie powstało w kooperacji z Lesko Engineering i jest przeznaczone do przetwarzania szerokiej gamy podłoży wymagających sztancowania w registrze, które finalnie mają zostać ułożone w stosy. Po odstawieniu stackera odbiorczego maszyna może być wykorzystywana jako przewijarka sztancująca. Poza sprzedażą we własnym zakresie Rietstack dostarcza swoje rozwiązania – na bazie umów OEM – do producentów maszyn rolowych, np. firmy MPS – kolejnego partnera System P obecnego na targach Labelexpo Europe 2017.

Na stoisku tego holenderskiego producenta prezentowane były dwie maszyny wąskowstęgowe – fleksograficzna EF430 i hybrydowa EF Symjet, wykorzystujące promowany podczas targów przez MPS system „Talk to me”. Rozwiązanie to pozwala na włączenie maszyny w obieg informatyczny drukarni. „Z jednej strony do urządzenia wprowadzane są dane z systemu MIS, z drugiej zaś – po zrealizowaniu zlecenia, do tego samego oprogramowania przekazywane są (w formie raportu) informacje na temat produkcji – tłumaczy Piotr Skłodowski, właściciel System P. – W rezultacie użytkownik ma osiągnąć wyższą wydajność działań i zachować konkurencyjność na rynku”.
Maszyna EF430 pracowała także w ramach przestrzeni specjalnej Automation Arena, stanowiąc część kompletnego cyklu wytwórczego etykiet. Był to powstały pod auspicjami organizatora targów wydzielony obszar, w którym zgromadzono innowacyjne, kompatybilne ze sobą rozwiązania różnych producentów, zgodne z koncepcją Przemysłu 4.0.
Najważniejszym nowym rozwiązaniem w ofercie DCM Usimeca, kolejnego partnera System P, była nowa modułowa maszyna do klejenia shrink sleeve’ów – Sleeve 3. Zgodnie z założeniem producenta wprowadzane niebawem do sprzedaży urządzenie może być łatwo rozbudowane o zespoły automatycznego odwijaka i nawijaka.

Poza nim na stoisku obecne były także dwa inne rozwiązania, znane już z oferty tej francuskiej firmy – Babycat 4 (do przewijania i kontroli etykiet shrink sleeve i materiałów opakowaniowych) oraz Sleevecut 4 (do cięcia na użytki i perforacji etykiet shrink sleeve).
Zdaniem Piotra Skłodowskiego tegoroczna edycja Labelexpo Europe była bardzo licznie odwiedzana przez klientów z Polski: „W halach dało się na każdym kroku słyszeć nasz język, co najlepiej odzwierciedlało wysoką frekwencję rodzimych przedstawicieli drukarń, specjalizujących się w produkcji wąskowstęgowej. W efekcie wszystkie dni targowe mieliśmy pełne spotkań zarówno z obecnymi, jak i potencjalnymi klientami rozwiązań oferowanych przez naszych partnerów. (…) Na efekty tych spotkań zapewne przyjdzie nam nieco poczekać, ale ich ilość i jakość pozwalają z nadzieją patrzeć w przyszłość”.

Opracowano na podstawie informacji firmy System P