Docufield wdraża kolejne rozwiązania firmy Hunkeler
10 paź 2017 09:47

W ostatnich miesiącach firma Docufield – wyłączny przedstawiciel marki Hunkeler w Polsce - zrealizowała kolejne wdrożenia zaawansowanych rozwiązań szwajcarskiego producenta, dedykowanych produkcji dziełowej i akcydensowej bazującej na zwojowym druku cyfrowym. Rozwiązania marki Hunkeler, dostarczane przez Docufield, towarzyszą wszystkim wdrożeniom zwojowych maszyn cyfrowych bazujących na technice inkjetowej, jakie dotychczas zrealizowano w polskich firmach.
Mówi Michał Okurowski – dyrektor ds. rozwoju Docufield: „Jest to dla nas duży powód do satysfakcji, zwłaszcza że mówimy tu o maszynach drukujących różnych producentów, będących liderami rynkowymi w obszarze rolowych urządzeń inkjetowych. Uwaga ta dotyczy również dwóch rodzimych klientów, do których w ostatnim czasie dostarczyliśmy linie Book Block Solution i Roll to Stack Solution. Rozwiązania te pracują w trybie offline, natomiast systemy nawijania i odwijania wstęgi marki Hunkeler są połączone inline z maszynami drukującymi. Co ciekawe, podobnie rzecz się ma z drukarnią z zagranicy, do której trafiło rozwiązanie Book Block Solution”.
Po targach Hunkeler Innovationdays 2017 firma Docufield nie tylko odnotowała wzmożone zainteresowanie rozwiązaniami szwajcarskiego producenta, ale też sfinalizowała kilka istotnych projektów. Dwa z nich dotyczyły modułowego rozwiązania do produkcji sklejonych bloków książkowych – Book Block Solution. Linie, w bardzo podobnej konfiguracji, trafiły do drukarń z Polski i jednego z krajów nadbałtyckich. „W pierwszym przypadku rozwiązanie obsługuje wstęgę o szerokości 760 mm, w drugim – 520 mm. Natomiast sama funkcjonalność jest bardzo zbliżona. Book Block Solution umożliwia automatyczną produkcję wstępnie sklejonych bloków książkowych ze składek o objętości 4, 6 bądź 8 stron. Pozwala też na zmianę ich objętości w trybie książka/książka lub długości odcięcia w trybie stos/stos. Wszystko odbywa się przy pełnej prędkości produkcyjnej, sięgającej 200 m/min” – mówi Michał Okurowski.
Jak dodaje, dla klientów pojawienie się Book Block Solution oznaczało też wprowadzenie znaczących zmian w realizacji procesu produkcyjnego i konieczność przekonfigurowania całego workflow: „W efekcie drukarnie te mogą zaoferować swoim klientom zupełnie nowe możliwości wytwórcze, przede wszystkim w kontekście wydajności i sprawności obsługi. (...)”.
Z kolei we wrześniu br. w innej polskiej drukarni, pracującej w oparciu o rozwiązania zarówno konwencjonalne, jak i cyfrowe, rozpoczęła pracę linia Hunkeler Roll to Stack Solution, umożliwiająca wysokowydajne cięcie wstęgi na luźne arkusze. Tu również – przy wyborze maszyny – dużym atutem okazała się wysoka automatyzacja pracy, jaką zapewnia to rozwiązanie: zmiana formatu i stosu następuje przy pełnej prędkości produkcyjnej, wynoszącej do 150 m/min. „Klient zdecydował się na nasze rozwiązanie z uwagi na specyfikę realizowanej produkcji – mówi Michał Okurowski. – Linia Roll to Stack Solution jest bowiem w jego przypadku wykorzystywana do wytwarzania zaawansowanego produktu, jakim są niskonakładowe instrukcje obsługi o małej objętości i dużej zmienności treści. (...) Poziom automatyzacji dodatkowo zwiększa czytnik kodów Data Matrix, jaki został uwzględniony w tej konfiguracji”.
Zdaniem dyrektora rozwoju Docufield, ostatni kwartał br. może przynieść firmie kolejne kontrakty na dostawę zaawansowanych rozwiązań marki Hunkeler.
Opracowano na podstawie informacji firmy Docufield