Nowy płaski ploter tnący Mimaki
13 paź 2017 11:09

Firma Mimaki ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży płaskiego plotera tnącego Mimaki CF22-1225. To nowe rozwiązanie tnące obsługuje materiały w formacie do 1220×2440 mm i stanowi doskonałe uzupełnienie urządzenia Mimaki JFX200-2513 do produkcji na żądanie sezonowych materiałów reklamowych do sklepów oraz elementów wystawowych. Po dodaniu oprogramowania ArtiosCAD Designer Solution obie maszyny tworzą kompletne rozwiązanie drukująco-tnące umożliwiające tworzenie niestandardowych opakowań i prototypów. Te trzy elementy składowe pozwalają specjalistom zajmującym się tworzeniem oznakowań i grafik reklamowych na wykonywanie bardziej zyskownych krótkoseryjnych zadań drukowania i cięcia. Nowa maszyna CF22-1225 jest prezentowana na stoisku firmy Bompan na targach Viscom Italia (12-14 października, Mediolan).

„Naszą rozległą wiedzę na temat rozwiązań tnących wykorzystaliśmy do opracowania nowego stołu do cięcia CF22-1225 - mówi Ronald Van den Broek, dyrektor naczelny ds. sprzedaży w Mimaki Europe. - W połączeniu z płaską drukarką atramentową UV JFX200-2513 i oprogramowaniem ArtiosCAD ta oferta jest doskonałym, kompletnym rozwiązaniem do cięcia i bigowania kartonu powlekanego oraz cięcia postępowo-zwrotnego materiałów piankowych używanych do pakowania.

Ponadto atramenty UV LED firmy Mimaki nadają się do pełnokolorowego druku o doskonałej jakości kolorów na różnych materiałach, w tym nośnikach niepowlekanych. Niezależnie od rodzaju wykonywanych zadań – zaawansowanych krótkoseryjnych oznakowań i grafik reklamowych, makiet lub próbek opakowań, zleceń specjalnych dla mebli w krótkich seriach czy tworzenia i wykonywania projektów na żądanie – to rozwiązanie spełni każde oczekiwania. (...)”.

Najnowsza wersja powszechnie stosowanego oprogramowania Mimaki RasterLink RIP zawiera funkcję ID Cut, która ułatwia i przyspiesza drukowanie i cięcie. Oprócz znaków rejestracyjnych oprogramowanie RasterLink6 plus umożliwia dodawanie do wydruków także kodów kreskowych. Kod kreskowy odczytywany przez czujnik znaczników cięcia w maszynie CF22-1225 zawiera informacje na temat cięcia i obrotu umożliwiające zautomatyzowanie procesu cięcia. Ta funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku wykonywania zagnieżdżonych zadań drukowania/cięcia, ponieważ ploter tnący stale odczytuje dane zadań pojedynczych i zespolonych.

Oprogramowanie RasterLink6 plus zawiera również wtyczkę FineCut do programu Adobe Illustrator, co umożliwia wygodny podgląd wydruku w celu zminimalizowania liczby błędów przed operacją drukowania i cięcia. Oprócz tego szeroki wybór narzędzi tnących umożliwia cięcie materiałów przemysłowych, takich jak akryl, pianka czy guma, o grubości do 55 mm.

Wdrożenie kompletnego rozwiązania drukująco-tnącego pozwoli firmom realizować zlecenia od projektowania po wykańczanie w wysoce zintegrowany sposób.

Maszyna Mimaki CF22-1225 powinna być dostępna w sprzedaży pod koniec 2017 roku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki