Mata olejowa MEWA Multitex
17 lis 2017 09:58

Wyciek niebezpiecznych cieczy w trakcie napraw maszyn stanowi zagrożenie dla środowiska naturalnego i często powoduje zabrudzenie stanowiska pracy. W skrajnych przypadkach może to być przyczyną nieszczęśliwych wypadków. Skutecznie chroni przed tym mata olejowa MEWA Multitex.

Mata olejowa podkładana pod naprawiane maszyny, urządzenia lub pojazdy całkowicie zbiera skapujące ciecze takie jak oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, smary itp. Są one wchłaniane z powierzchni maty i bezpiecznie gromadzone w jej rdzeniu, wykonanym ze specjalnej włókniny. Dzięki temu powierzchnia maty pozostaje zawsze sucha.

Mata olejowa MEWA Multitex ma wiele zalet i dzięki temu doskonale sprawdza się w warsztatach naprawczych i w przemyśle: jest lekka, ma praktyczny format (60x90 cm), jest bardzo chłonna, nie jest odpadem.

Pomimo niewielkich rozmiarów i małego ciężaru mata jest w stanie wchłonąć do 3 litrów cieczy. Jest przy tym bardzo praktyczna w zastosowaniu, bowiem można nią zabezpieczyć również większe powierzchnie wokół naprawianych maszyn i pod nimi, układając maty jedna obok drugiej, co pozwala stworzyć dużą powierzchnię wchłaniającą płynne nieczystości.

Użytkownik otrzymuje matę olejową Multitex w ramach usługi pełnego serwisu firmy MEWA, tzn. w ustalonych w umowie odstępach czasowych brudne maty odbierane są od klienta, prane ekologicznie, a w razie potrzeby wymieniane na nowe, następnie - już czyste - ponownie są dostarczane klientowi.

Mata nie stanowi przy tym odpadu w rozumieniu Ustawy o odpadach, a usługa pełnego serwisu pozwala zredukować nakłady związane z odpadami i ich usuwaniem. Funkcjonowanie maty olejowej ilustruje film na kanale firmy MEWA na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=vv06hIf0OE0.

Opracowano na podstawie informacji firmy MEWA