Flenex w centrum uwagi
25 sie 2017 10:13

Gwiazdą stoiska firmy Fujifilm na targach Labelexpo 2017 bez wątpienia będzie system Flenex FW – technologia produkcji płyt fleksograficznych wymywanych wodą, która – zdaniem firmy – dokonuje rewolucji w produkcji etykiet. 

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy miały miejsce instalacje systemu Flenex FW w wielu drukarniach, które przekonały się już o korzyściach, jakie przynosi nowa technologia. Fujifilm zamierza podzielić się nimi ze zwiedzającymi targi Labelexpo Europe 2017. 

Jak informuje producent, system Flenex FW zapewnia najwyższą jakość druku i produktywność przy jednoczesnej znaczącej redukcji kosztów użytkowania w porównaniu z technologią termiczną, rozpuszczalnikową czy nawet z innymi technologiami wodnymi. Oprócz oferowania producentom etykiet i opakowań możliwości znaczącego podniesienia jakości i produktywności, Flenex FW przyczynia się również do zmniejszenia negatywnego wpływu drukarni na środowisko. System, który swoją premierę miał na poprzedniej edycji targów Labelexpo Europe w 2015 r., cieszy się coraz większą popularnością wśród drukarń fleksograficznych i naświetlarni usługowych ze względu na swoją trwałość, stabilność, jakość, niższy koszt użytkowania i wspomnianą już ekologiczność. 

Brytyjska przygotowalnia MPH Ltd jest dostawcą płyt fleksograficznych dla drukarń w całym kraju, świadczącą swoje usługi przez 24 godziny. W system Flenex FW zainwestowała w październiku ub.r. – poprawa wydajności firmy jest już widoczna. 

Odznaczyliśmy wszystkie punkty – mówi Craig Alderson, business development manager w MPH Ltd. – To produkt klasy premium w przystępnej cenie, charakteryzuje się doskonałym transferem farby i wysoką trwałością w długich nakładach i naszym zdaniem jest to płyta uniwersalna, odpowiednia dla szerokiego grona klientów, których obsługujemy. Craig Alderson nie ma rownież wątpliwości co do proekologiczności rozwiązania: Fakt, że możesz wymyć płytę wyłącznie za pomocą wody i tabletki do zmywarki powoduje, że jest to prawdopodobnie najbardziej przyjazne środowisku rozwiązanie na rynku.

Oprócz systemu Flenex FW firma Fujifilm zamierza wykorzystać targi Labelexpo Europe 2017 do prezentacji szerokiej gamy farb wąskowstęgowych Uvivid oraz chemii pomocniczej. Stworzone w celu maksymalizacji efektów i uproszczenia procesu produkcji etykiet materiały te zapewniają – zdaniem producenta – najlepszą wydajność na maszynach wąskowstęgowych w tej klasie produktów. Od premiery systemu Flenex FW na targach Labelexpo Europe 2015 nasz produkt odniósł niekwestionowany sukces i z powodzeniem pracuje już u klientów w Niemczech, Hiszpanii, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii – mówi Peter Verryt, packaging segment manager w Fujifilm Graphic Systems Europe. – Część z nich podzieli się swoimi doświadczeniami na naszym stoisku w Brukseli i już dziś cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować jego potencjał szerokiemu gronu drukarń fleksograficznych.  AN