Nanografia: praktyczny sprawdzian
19 maj 2017 11:18

Firma Landa ogłosiła finalną listę zakładów, w których będą miały miejsce beta testy maszyn w roku 2017. Pierwsza dostawa maszyny Nanographic Printing Landa S10 będzie miała miejsce w lipcu do firmy Graphica Bezalel, uznanego producenta etykiet, opakowań i pudełek kartonowych z siedzibą w Izraelu. 

W listopadzie br. taka sama maszyna rozpocznie pracę w Ameryce Północnej w firmie Imagine!, będącej amerykańskim liderem w dziedzinie rozwiązań POS. Ostatnia maszyna w grudniu dotrze do niemieckiej firmy Edelmann, światowego lidera w zakresie produkcji opakowań papierowych i tekturowych; będzie to pierwszy użytkownik beta w Europie.

Graphica Bezalel, wybrana jako pierwsze miejsce beta testów maszyny Landa, dotychczas stosowała wyłącznie technikę offsetową. Nanographic Printing Landa S10 będzie pierwszym w jej historii rozwiązaniem cyfrowym; firma zdecydowała się na nie, by wykorzystać takie atuty cyfrowej produkcji opakowań kartonowych jak szybkość i wysoka jakość, a także unikalną konkurencyjność maszyny nanograficznej. 

Eyal Harpak, dyrektor Graphica Bezalel, tłumaczy: Proces nanografii jest pierwszą technologią, która przekonała nas do przejścia na druk cyfrowy. Dopóki nie odkryliśmy możliwości maszyny Landa S10, nie myśleliśmy, że maszyna cyfrowa byłaby zdolna sprostać wymaganiom jakościowym druku offsetowego, i to przy szybszych cyklach pożądanych na rynku opakowań kartonowych w średnich nakładach. Jesteśmy pod wrażeniem, ponieważ zespołowi Landy udało się to osiągnąć.

Współpracujemy z wiodącymi przedsiębiorstwami takimi jak Calvin Klein, Carlsberg, Nestlé, Coca-Cola, SodaStream i wiele innych. Mamy świadomość, że marki wciąż poszukują nowych sposobów wzmocnienia swojej atrakcyjności na półce i w sprzedaży. Dzięki niewiarygodnej palecie kolorów dostępnej w procesie drukowania nanograficznego klienci będą pod wrażeniem atutów Landa S10. Oferując najwyższą elastyczność produkcji, maszyna ta pozwala ograniczyć koszty składowania na poziomie krótkich nakładów, odpowiadać możliwie najszybciej na potrzeby klientów i lepiej zarządzać różnymi wariantami opakowań personalizowanych oraz produkowanych na potrzeby specjalnych promocji – konkluduje Eyal Harpak.

Graphica Bezalel wspólnie z firmą Landa planuje zorganizowanie we wrześniu br. spotkania dla klientów z całego świata, by zademonstrować możliwości maszyny Landa S10 w rzeczywistym środowisku produkcyjnym.

To, że firma Imagine!, wiodący dostawca rozwiązań dla reklamy w miejscu sprzedaży i oznakowań, będzie pierwszym północnoamerykańskim beta testerem maszyny Nanographic Printing Landa S10, ogłoszono już na targach drupa 2016. 

Zdecydowaliśmy się przyjąć do testów tę maszynę ze względu na duże doświadczenie Benny'ego Landy w rozwoju innowacyjnych i rewolucyjnych technologii – tłumaczył Bob Lothenbach, założyciel Imagine!. – Nie mamy zwyczaju wdrażać wszystkich nowinek technologicznych, lecz wierzymy w proces nanografii i chcemy uczestniczyć w tej cyfrowej rewolucji. Nanografia jest pierwszym rozwiązaniem druku cyfrowego oferującym formaty i prędkości, które pozwolą nam przenieść nasze aplikacje offsetowe do cyfry. Zmniejszenie kosztów przygotowania i skrócenie terminów przyczynią się do istotnego rozwoju naszego przedsiębiorstwa.

Pierwszy europejski użytkownik maszyny Landa S10, firma Edelmann, to jeden z wiodących światowych producentów opakowań dla segmentów zdrowia, kosmetyków i produktów spożywczych (5,5 mld opakowań i broszur rocznie). Posiada zakłady produkcyjne w 9 krajach, a wartość jej sprzedaży wynosi 300 mln euro. Dierk Schroeder, prezes firmy Edelmann, podkreśla: Naszym celem jest przede wszystkim dostarczenie klientowi doskonałej usługi. Dlatego też musimy pozostawać w kontakcie z rynkiem i zaspokajać jego potrzeby, ale także wyprzedzać, inicjować i odpowiadać proaktywnie na potrzeby jeszcze niezidentyfikowane. Czekamy niecierpliwie na rozpoczęcie naszej współpracy z firmą Landa, ponieważ to partnerstwo, którego osią jest wartość, będzie sprzyjało długoterminowym relacjom z klientami. Jesteśmy też przekonani, że rewolucyjny proces nanografii ma potencjał, by zmienić rynki druku, opakowań i komunikacji.

Oliver Sattel, dyrektor techniczny w firmie Edelmann, dodaje: Marki aktywnie poszukują racjonalizacji swoich działań, by pozostać rentownymi, jednakże bez szkody dla jakości czy ceny produktów. (Maszyna) Landa S10 łączy wszystkie te kryteria. Znosi ona bariery minimalnych ilości zamówień, które uprzednio „zamrażały” środki przeznaczone na magazynowanie i niezbędne utrzymanie składowanych druków. Ta bezprecedensowa elastyczność zostanie doceniona nie tylko przez działy zakupów naszych klientów, ale także przez ich zespoły kreacyjne. Ta nowa usługa już budzi wielkie zainteresowanie. Jesteśmy przekonani, że firma Landa jest idealnym partnerem i że proces nanografii to jedyna technologia zdolna zapewnić takie możliwości.

Benny Landa, prezes firmy Landa, podkreśla: Po wielu latach rozwoju jestem zachwycony, że możemy dzisiaj oferować klientom premierowe maszyny Nanographic Printing Landa. Jesteśmy dumni, że ci liderzy przemysłu i wszyscy, którzy podzielają ich wizję, zdecydowali się zostać naszymi partnerami w ramach programu beta. 

Tak jak było obiecane, stabilność, jakość druku i szybkość maszyn Landa są obecnie rzeczywistością. To naprawdę niesamowite móc powiedzieć sobie, że za kilka miesięcy proces druku nanograficznego poczyni pierwsze kroki na rynku, dając nowy oddech sektorowi druku i dodając wartości markom jak nigdy przedtem.

Na podstawie informacji firmy Landa opracowała IZ