Canon odświeża plotery wielofunkcyjne
21 Jul 2017 08:27

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Canon ogłosiła, że popularne wielofunkcyjne plotery wielkoformatowe dla branży CAD/GIS, imagePROGRAF MFP 770 oraz imagePROGRAF MFP 670, zostaną wyposażone w nowe skanery L36e i L24e. Usprawnione urządzenia mają zapewnić wyższą użyteczność i wydajność przetwarzania wielkoformatowych dokumentów, a dzięki możliwości łatwego i bezpośredniego druku bez użycia komputera, stanowią dobre rozwiązanie dla małych przedsiębiorstw z branży budowlanej, projektowej, reprograficznej, edukacyjnej i detalicznej. Od września br. nowe rozwiązania zastąpią popularne modele iPF770 MFP L36 i iPF670 MFP L24.

W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny wzrost na rynku wielkoformatowych atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych. Urządzenia te zyskały na popularności szczególnie w branżach wykorzystujących projektowanie CAD[i]. Rosnące potrzeby w zakresie wydajności druku, skanowania oraz kopiowania rysunków technicznych stworzyły popyt na kompaktowe, solidne i łatwe w obsłudze urządzenia. W odpowiedzi na te potrzeby Canon stworzył modele iPF770 MFP L36e i iPF670 MFP L24e, które za przystępną cenę oferują wysokiej jakości szybki druk w wysokich nakładach. Teraz urządzenia o solidnej konstrukcji i eleganckim wyglądzie posiadają również intuicyjny, dotykowy panel sterowania, przyjazny nawet dla niedoświadczonych użytkowników, który ułatwia i przyspiesza codzienną pracę.

Hiroaki Shirakawa, LFP, kierownik produktu, komentuje: „W Canon wsłuchujemy się w problemy naszych klientów, staramy się precyzyjnie zrozumieć ich potrzeby i wymagania, by w rezultacie tworzyć skuteczne rozwiązania podnoszące efektywność ich biznesu. Kompaktowe i lekkie skanery L36e i L24e nie tylko doskonale sprawdzą się w mniejszych, prężnie działających firmach, ale są też naprawdę łatwe w użyciu. Dzięki zestawieniu z ploterami wielkoformatowymi iPF770 i iPF670, nowe urządzenia wielofunkcyjne stanowią niezawodne połączenie jakości druku, intuicyjności obsługi i funkcjonalności”.

Urządzenia wielofunkcyjne Canon iPF770 MFP L36e i iPF670 MFP L24e zapewniają wysoką wierność kolorystyczną i charakteryzują się precyzją obrazu. Wszystko dzięki systemowi 5 atramentów barwnikowych i pigmentowych o nowej formule z jeszcze szerszym spektrum odcieni. Oba urządzenia oferują także funkcje skanowania do sieci lub pamięci USB, które ograniczają konieczność zarządzania pracą z komputera PC. Urządzenia dają możliwość regulacji trybów skanowania i kopiowania, aby odpowiednio dopasować jakość do rodzaju wydruku, np. rysunków technicznych, plakatów wielkoformatowych lub materiałów szkoleniowych. Na potrzeby środowisk CAD, w których wymagana jest najwyższa szczegółowość i precyzja druku, ustawienia i parametry obrazu można dodatkowo dostosować z poziomu komputera.

Urządzenia w nowej wersji są kompatybilne z oprogramowaniem SmartWorks MFP Lite, co umożliwia wygodną obsługę zapewniając pełną zgodność z  nowoczesnymi systemami pracy, dzięki integracji z chmurą oraz funkcjom bezpośredniego drukowania i udostępniania. Firmy, które korzystają z kilku urządzeń wielofunkcyjnych, mogą podłączyć je wszystkie do jednej sieci. Wydajność jest wyższa także dzięki funkcji ciągłego kopiowania, która umożliwia łatwe przetwarzanie danych za pośrednictwem komputerów sieciowych.

„Użyteczność i wydajność to cechy, które cenią sobie wszystkie ambitne przedsiębiorstwa” – mówi Hiroaki Shirakawa. „Bez względu na to, czy będą wykorzystywane przez mały zespół do kopiowania i drukowania rysunków, czy tworzenia wielkoformatowych plakatów lub materiałów szkoleniowych, jesteśmy pewni, że dzięki prostocie i wygodzie użytkowania nasze usprawnione urządzenia wielofunkcyjne spełnią oczekiwania wszystkich klientów w branży” – podsumowuje Hiroaki Shirakawa.

Nowe modele iPF770 MFP L36e oraz iPF670 MFP L24e będą dostępne w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie od września 2017 r.

Opracowano na podstawie inf. firmy Canon