Dobrze wykonane zadanie
13 Dec 2017 11:15

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Opakowanie leku pełni kilka ważnych funkcji, od marketingowej poprzez zabezpieczającą do informacyjnej. Wszelkie informacje na nim zawarte muszą być bezbłędne i czytelne, zwłaszcza informacje o składzie i dawkowaniu. 

Firmy farmaceutyczne, aby sprostać tym wymaganiom, poddają swoje wyroby – na każdym etapie produkcji – rygorystycznej i szczegółowej kontroli. Najwyższa jakość produktu, zwłaszcza farmaceutycznego, jest dziś standardem. Standardem stało się również to, że wykwalifikowany personel jest wspierany przez specjalistyczne systemy, stworzone do inspekcji wizyjnej opakowań. Ich zastosowanie przyczynia się zarówno do zwiększenia bezpieczeństwa produktów, jak i do znacznej oszczędności czasu – obie te wartości są bezcenne.

O systemie inspekcji wizyjnej EyeC Proofiler 400 rozmawiamy z pracownikiem Kontroli Jakości w Polfie Warszawa, która wchodzi w skład grupy Polpharma.  

Jak przebiegała kontrola jakości druku opakowań w Państwa firmie przed zamontowaniem systemu EyeC?

Przed zamontowaniem systemu EyeC nadruk na opakowaniach był sprawdzany metodą wizualną przez pracownika działu kontroli jakości poprzez sczytanie tekstów i porównanie grafiki względem zarejestrowanego wzoru.

Jakie błędy pojawiały się najczęściej? 

Ocena wizualna produktów była wykonywana bardzo dokładnie i błędy nie występowały, natomiast badanie było czasochłonne i – można powiedzieć – wyczerpujące.

Jakie zadanie system spełnia w Państwa firmie? 

System jest wykorzystywany do inspekcji materiałów drukowanych takich jak kartoniki, ulotki, etykiety. Za pomocą systemu EyeC oceniamy w tych materiałach poprawność nie tylko nadruków, lecz również kodów kreskowych, układu graficznego oraz tłoczenia Braille’a.

Co się zmieniło po zamontowaniu EyeC Proofiler 400?

System EyeC pozwolił na sprawną, szybszą ocenę materiałów drukowanych. Poza tym wyróżnia się on wysoką dokładnością, dzięki czemu mamy pewność dobrego wykonania badania.

Drukarnie często twierdzą, że kupują ten sam system kontroli, który mają ich klienci, czyli producenci leków. Czy wymagacie tego od współpracujących drukarń?

Rzeczywiście niektóre drukarnie, z którymi współpracujemy, posiadają system EyeC. Jednak z naszej strony nie stawiamy wymagań dotyczących posiadania tego systemu. Drukarnie raczej same decydują się na jego zakup w celu podniesienia jakości swoich produktów i ustrzeżenia się błędów, mogących powstać w procesie produkcyjnym.

Dlaczego wybraliście państwo właśnie TEN produkt?

System EyeC Proofiler wyróżnia się wysoką dokładnością badania, szybkością wykonywanych inspekcji, a poprzez zainstalowanie różnych modułów wykonawczych stwarza możliwości rozszerzenia badań np. o inspekcję tłoczenia Braille’a czy też czytania kodów kreskowych.   

 

Dziękujemy za rozmowę!