Jakość Plus wydajność
19 May 2017 11:08

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Firma Durst zaprezentowała na targach Fespa 2017 szereg nowych oraz udoskonalonych rozwiązań, które pozwolą dostawcom usług druku na osiągnięcie jeszcze lepszych parametrów jakościowych i wydajnościowych. Tuż po targach potwierdziła również, że testy jednoprzebiegowego systemu Delta SPC 130 z powodzeniem zostały przeprowadzone w niemieckim oddziale firmy Schumacher Packaging i że będzie ona pierwszym użytkownikiem tego cyfrowego systemu do druku na tekturze falistej w technologii wodnej.

Do druku wodnego i UV

W Hamburgu firma Durst pod hasłem „Plus is on the rise” prezentowała cztery nowe maszyny: Rho P10 250 HS Plus i Rho 512R Plus wykorzystujące technologię UV oraz Rho WT 250 i Rhotex 325 drukujące w technologii wodnej. Udoskonalone modele Rho P10 250 HS Plus i Rho 512R Plus zastępują systemy P10 250 HS i Rho 512R, wyprzedzając je pod względem jakości i wydajności. 5-metrowa maszyna Rho 512R Plus jest wyposażona w tryb druku Fine Art z rozdzielczością 1200 dpi, nowy system cięcia V-cut i osiąga prędkość do 400 m2/h (prędkość maksymalna poprzednika to 360 m2/h). Poprawa jakości, jaką uzyskaliśmy dzięki trybowi Fine Art i rozszerzeniu gamutu barwnego, jest naprawdę znacząca – zapewnia Barbara Schulz, wiceprezes ds. sprzedaży w firmie Durst. System Rho P10 250 HS Plus to aż 40 proc. skok wydajności w stosunku do poprzednika. Charakteryzują go również funkcja oszczędzania atramentu (do 15 proc.) oraz zaawansowana aplikacja do dwustronnego druku rolowego. Płaska maszyna Rho WT 250 była prezentowana na 

Fespie 2017 z opcją drukowania na tworzywach sztucznych. Rhotex 325 debiutujący w Hamburgu zastępuje model Rhotex 322 i jest ekologiczną propozycją do druku wodnego na tekstyliach. Durst promował również swoje najnowsze rozwiązania z zakresu oprogramowania do prewencyjnego serwisu – Durst Analytics. 

Delta SPC 130 w firmie Schumacher Packaging

Po serii udanych instalacji systemu druku Delta WT 250 wykorzystującego technologię wodną na początku tego roku, firma prowadzi obecnie testy swego flagowego systemu Delta SPC 130. Urządzenie oparte na najnowszej generacji technologii druku single-pass (polegającej na tym, że nieruchoma głowica zadrukowuje na całej szerokości przemieszczający się pod nią arkusz), którą Durst wykorzystuje już w segmentach druku etykiet i druku na ceramice, zostało po raz pierwszy zaprezentowane w formie koncepcyjnej podczas targów drupa 2016. Przy prędkości drukowania do 9350 m2/h Delta SPC 130 zapewnia przemysłową wydajność, kluczową dla udanej cyfryzacji sektora opakowaniowego. Oprócz bardziej opłacalnej produkcji opakowań typu shelf-ready oraz opakowań detalicznych w małych i średnich nakładach, Delta SPC 130 nadaje się również do produkcji materiałów POS, próbników, personalizacji oraz wersjonizacji – bezpośrednio i bez kosztów narządu. Po opracowaniu bezpiecznego systemu farb opartego na technologii wodnej, Durst już teraz umożliwia produkcję opakowań bezzapachowych i ekologicznych dla sektora spożywczego. Dzięki tej innowacji firma była w stanie przekonać Schumacher Packaging, by zgodziła się zostać partnerem w praktycznych testach poprzedzających komercyjną dostępność systemu.

Tym, co cenią nasi klienci, jest oferta technologii o niezmiennie wysokich standardach oraz jakość usług świadczonych przez wszystkie nasze zakłady, a także fakt, że w elastyczny sposób reagujemy na ich potrzeby opakowaniowe, oferując nowe technologie produkcji – wyjaśnia Björn Schumacher, właściciel i dyrektor generalny Schumacher Packaging GmbH. – Tak jest w przypadku systemu Delta SPC 130, który przekonał nas do testów swoją doskonałością kolorów, odpornością na zarysowania oraz wydajnością. Cyfryzacja w sektorze opakowań, który pozostaje nadal domeną druku offsetowego i flekso, dopiero się rozpoczyna. Jednak już dziś mogę powiedzieć, że to się zmieni i że Schumacher Packaging będzie pierwszym podmiotem, który zapewni temu decydujący impuls.  AN