Zmiany w kierownictwie firmy Eurodruk-Kraków
9 gru 2009 09:36

Z dniem 19 listopada stanowisko dyrektora zarządzającego i członka zarządu firmy Eurodruk-Kraków objęła Grażyna Żbitowska, związana z branżą poligraficzną od 12 lat, a z grupą Euro-Druckservice, do której należy to krakowskie przedsiębiorstwo – od marca tego roku. Grażyna Żbitowska jest absolwentką wydziału germanistyki i literaturoznawstwa Uniwersytetu w Lipsku. Na tej samej uczelni ukończyła również studia podyplomowe na wydziale stosunków i prawa międzynarodowego. W kolejnych latach uzyskała tytuł Executive MBA w austriackiej SMA Wien oraz ukończyła studia podyplomowe na kierunku psychologia biznesu w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie.
Grażyna Żbitowska rozpoczęła pracę w branży poligraficznej w 1997 roku, obejmując stanowisko dyrektora personalnego w katowickiej drukarni Marquard Press. Po przejęciu jej w 2001 roku przez giełdową Poligrafię SA, Grażyna Żbitowska pełniła funkcję dyrektora drukarni w Katowicach i członka zarządu. Do jej zadań należały: restrukturyzacja przedsiębiorstwa, likwidacja zakładu w Katowicach, przeniesienie pracowników i produkcji do nowo wybudowanej drukarni w Starachowicach, a także nadzór nad uruchomieniem Poligrafii Bis Sp. z o.o. – podmiotu w 100 proc. zależnego od kieleckiej spółki-matki. 
W latach 2002-2006 G. Żbitowska pracowała jako doradca wielu firm międzynarodowych, m.in. dla grupy wydawniczo-poligraficznej Univest Marketing Ltd. z siedzibą w Kijowie. Doradzała także firmom austriackim i niemieckim rozpoczynającym działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. W latach 2006-2007 zajmowała się uruchomieniem pierwszej drukarni heatsetowej w Kazachstanie i zarządzaniem nią, zaś przez kolejny rok pełniła funkcję dyrektora operacyjnego islandzkiej grupy poligraficznej, zarządzając trzema drukarniami zlokalizowanymi w Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. Od marca br. jest związana z koncernem Euro-Druckservice. Od lipca do połowy listopada pełniła funkcję menedżera czasowego i prokurenta w firmie Eurodruk-Kraków, zaś z dniem 19 listopada br. została powołana na stanowisko dyrektora zarządzającego i członka zarządu.
Grażyna Żbitowska urodziła się i mieszka w Warszawie, jest zamężna i ma dwoje dzieci. Prywatnie interesuje się zjawiskami psychologicznymi, aranżacją wnętrz, turystyką i gotowaniem.

Opracowano na podstawie informacji firmy Eurodruk-Kraków