Agfa :Anapurna Mw na targach FASTSIGNS Vendor Show
29 sty 2010 10:27

Podczas dorocznych targów FASTSIGNS Vendor Show, odbywających się w dniach 29-31 stycznia w Austin Convention Center, mają miejsce prezentacje wielkoformatowego plotera Agfa :Anapurna Mw, wprowadzonego do oferty Agfa Graphics w ub.r. Wystawa jest też pierwszą okazją do pojawienia się na wspólnym stoisku firmy Agfa Graphics i Global Imaging, jej nowego amerykańskiego dystrybutora odpowiedzialnego za sprzedaż systemów druku inkjetowego z serii :Anapurna na tamtejszym rynku. Model :Anapurna Mw miał światową premierę na ubiegłorocznych targach Fespa Digital. Urządzenie oferuje możliwość opcjonalnego zastosowania (przed lub po właściwym wydruku) dodatkowej bieli jako koloru specjalnego bądź wykorzystania jej przy zadrukowywaniu materiałów przezroczystych. W ploterze :Anapurna Mw można zadrukowywać podłoża o maks. szerokości 1575 mm, jest on wyposażony w sześć najnowszej generacji 12-pikolitrowych głowic oferujących wysokiej jakości druk z rozdzielczością 720x1440 dpi i maks. wydajnością blisko 14 m2/h. Ploter wyposażono też w osobny system zarządzania białym atramentem wykorzystujący dwie głowice 42-pikolitrowe. 
:Anapurna Mw jest „gwiazdą” wspólnego stoiska Agfa Graphics i Global Imaging podczas targów FASTSIGNS Vendor Show. 
Global Imaging to nowy partner handlowy Agfa Graphics na rynku USA. Firma została założona w 1995 roku i jest obecnie działającym w skali całych Stanów Zjednoczonych dystrybutorem i integratorem systemów druku cyfrowego do zastosowań komercyjnych. Poza sprzedażą bezpośrednią nowych ploterów od lutego ub.r. firma dysponuje oddziałem Global Garage, który zajmuje się sprzedażą, wyszukiwaniem i skupem sprzętu używanego. 
Warto dodać, że ploter Agfa :Anapurna Mw znalazł już pierwszego nabywcę na polskim rynku. W listopadzie ub.r. system ten rozpoczął pracę w firmie Pro-Mont z Opoczna, której park maszynowy został niedawno wzbogacony o inne urządzenie z tej serii - :Anapurna M4f.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa Graphics