Lotos Poligrafia branżowym mistrzem Polski w halowej piłce nożnej
4 lut 2011 09:46

W dniach 29-30 stycznia br. w Krakowie odbyły się I Mistrzostwa Polski Branży Poligraficznej, Papierniczej i Opakowań w halowej piłce nożnej. Do turnieju zgłosiło się 14 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po 7 drużyn. Od początku rozgrywki miały bardzo emocjonujący i zacięty przebieg. Już na wstępie rywalizacji wyłoniło się kilku faworytów rozgrywek. W pierwszych spotkaniach najlepsze wrażenie swoją grą wywarły drużyny Dekorglass Działdowo, R.P.C. Bebo Kruszwica oraz Lotos Poligrafia Warszawa. Bardzo dobrze prezentowały się również drużyny Etisoft Gliwice, TOP Tychy, Emerson Piotrków Trybunalski oraz drużyny z Krakowa: RR Donnelley i Lexmark. Właśnie te drużyny po zakończeniu rozgrywek grupowych wywalczyły awans do ćwierćfinału mistrzostw. W meczach ćwierćfinałowych Dekorglass pokonał drużynę Lexmark 6:2, R.P.C. Bebo Kruszwica 2:0 zwyciężyło TOP Tychy, drużyna Lotos Poligrafia wygrała 3:0 z RR Donnelley. Bardzo zacięty mecz ćwierćfinałowy rozegrały zespoły Emerson Piotrków Trybunalski i Etisoft Gliwice. W regulaminowym czasie żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć bramki i dopiero w rzutach karnych lepsza okazała się drużyna Etisoft. W meczach półfinałowych spotkały się drużyny Lotos Poligrafia Warszawa z Etisoftem Gliwice i R.P.C. Bebo Kruszwica z Dekorglassem Działdowo. Więcej sił zachowały drużyny z Warszawy i Kruszwicy, pewnie awansując do finału mistrzostw. Pierwsza połowa meczu finałowego miała bardzo wyrównany przebieg i zakończyła się wynikiem remisowym 1:1. W drugiej połowie drużyna Lotos Poligrafia dość szybko zdobyła drugą bramkę i już nie dała odebrać sobie zwycięstwa, zdobywając kolejne bramki i pewnie zwyciężając 5:2. Mistrzom Polski serdecznie gratulujemy zwycięstwa w turnieju. Możliwość ponownej rywalizacji otwiera się już we wrześniu br., kiedy to w Łodzi odbędzie się letnia edycja mistrzostw. Szczegółowe informacje dotyczące tych zawodów opublikujemy wkrótce. Opracowano na podstawie informacji firmy Almar-Sport