Najwięcej medali dla Polski w Mistrzostwach Europy w Karate Fudokan 2012
11 cze 2012 13:44

Po raz pierwszy w historii polskiej reprezentacji, przy wsparciu firmy Oki Systems (Polska), udało się zdobyć pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw Europy w Karate Fudokan. Ponad 800 osób wzięło udział w zorganizowanych w Spale, w dniach 25-27 maja br., Mistrzostwach Europy w Karate Fudokan. Spalskie mistrzostwa zakończyły się sukcesem polskich karateków, którzy łącznie we wszystkich konkurencjach wywalczyli aż 114 medali, w tym 28 złotych. Za Polską w klasyfikacji zespołowej uplasowały się silne reprezentacje Rumunii i Rosji, faworyzowana Serbia zajęła miejsce tuż za podium. Spośród 24 uczestniczących państw, 13 zdobyło medale. „To duży sukces polskich zawodników, po raz pierwszy w historii udało się pokonać Rumunię i zdobyć pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Dziękujemy wszystkim kibicom oraz firmom, które wsparły organizację turnieju. W sposób szczególny firmie Oki Systems Polska, która była nie tylko sponsorem tegorocznych Mistrzostw Europy 2012 w Fudokan, ale także sponsorem całej Kadry Narodowej. Światowa Federacja Karate Fukodan (WTFSKF) wyraziła swoje najwyższe uznanie dla znakomitej organizacji rozgrywek Mistrzostw Europy przez Polskę (...)” – mówi Dariusz Bajkowski, prezes Polskiego Związku Karate Fudokan. Pierwszego dnia Mistrzostw rozegrany został Puchar Europy Dzieci, w którym zaprezentowało się ponad 400 młodych karateków, w wieku od 6 do 13 lat. W dwóch kolejnych dniach do walki stanęły grupy od Kadeta do Seniora. Bardzo dobrze poszło Polakom w walkach indywidualnych wg kategorii wagowych, zarówno panom, jak i paniom. To konkurencja, w której Polacy wiodą teraz prym w Europie. Kadeci w przedziale wiekowym 14-15 w większości kategorii wagowych całkowicie zdominowali konkurencję, najczęściej stając na wszystkich trzech miejscach na podium. Po raz pierwszy w historii zdobyliśmy również złoty medal w Kata Drużynowym Mężczyzn Seniorów. Drużyna w składzie: Krzysztof Deliś, Filip Tarczyński, Konrad Tarczyński z Jaktorowskiego Klubu Karate Fudokan okazała się bezkonkurencyjna. Karate Fudokan to sztuka walki wywodząca się z tradycyjnych nurtów karate, stworzona w 1980 roku przez Europejczyka, mistrza prof. dr. Ilija Jorga Soke 10 Dan z Serbii. Organizatorom udało się zaprosić go na mistrzostwa do Polski. Mistrz na początku każdego dnia prowadził wspólną rozgrzewkę – trening poranny, przypominając wszystkim o zasadach fair play, o regułach walki karate i podstawowych dewizach karateki. Oficjalne wyniki Mistrzostw dostępne są na stronie: www.fudokan.pl Opracowano na podstawie informacji firmy Oki Systems (Polska)