Agfa Graphics na targach InPrint 

28 paź 2016 14:45

Podczas zbliżających się targów InPrint 2016 w Mediolanie firma Agfa Graphics zaprezentuje możliwości cyfrowego druku inkjetowego w zastosowaniach przemysłowych. Produkowane przez Agfa atramenty UV oraz wodne pozwalają na bezpośrednie zadrukowywanie różnorodnych podłoży i przedmiotów, m.in. podłóg, mebli, jak też prezentowanych na stoisku puszek, tub, personalizowanych butów, krzeseł, butelek PET czy pojemników. Agfa Graphics wystąpi na targach InPrint jako partner integrujący drukowanie w ramach procesów wytwórczych i przemysłowych. 

Agfa Graphics dostarcza kompletne rozwiązania dla branży poligraficznej. W skład jej portfolio wchodzą m.in. chemikalia, a wśród nich produkty ciekłe, takie jak specjalistyczne primery, lakiery i atramenty. Znajdują one zastosowanie przy zadrukowywaniu różnych powierzchni i przedmiotów, m.in. typowych produktów poligraficznych, ale też opakowań, materiałów dekoracyjnych itd. Jednym z nich jest zdobywający wyróżnienia branżowe atrament o niskim stopniu migracji (LM), zapewniający, zdaniem producenta, najwyższą jakość obrazu oraz właściwą funkcjonalność w przypadku wrażliwych na migrację produktów, typu opakowania na żywność, napoje czy farmaceutyki. W skład oferty Agfa Graphics wchodzi też oprogramowanie, będące wsparciem dla przemysłowych systemów workflow w obszarach takich jak: przetwarzanie danych personalizowanych, wstępna weryfikacja plików (preflighting), obróbka zdjęć, zarządzanie barwą, czy zabezpieczanie przed fałszerstwami.

Lista zastosowań przemysłowych techniki inkjetowej rośnie z dnia na dzień i dotyczy coraz większej liczby branż. Aplikacje te realizowane są w zaawansowanych ploterach wielkoformatowych oraz specjalistycznym sprzęcie drukującym. Na bazie podpisanych umów OEM, Agfa Graphics jest partnerem dla wielu integratorów systemowych, wykorzystujących w swoich rozwiązaniach technikę inkjet. Tworzą oni rozwiązania drukujące, często personalizowane, w których znajdują zastosowanie produkowane przez Agfa Graphics atramenty. 
„Coraz większa rzesza klientów z szeroko rozumianego świata przemysłowego docenia korzyści płynące z zastosowania druku cyfrowego oraz dostępności procesów i rozwiązań, które umożliwiają zintegrowanie drukowania w ramach istniejącej infrastruktury produkcyjnej, powiedział Tom Cloots, menedżer marketingu w dziale inkjetu przemysłowego Agfa Graphics i dodał: „Zakres zastosowań jest tu niezwykle szeroki, a wymagania klientów bardzo zróżnicowane. Za każdym razem mamy zatem do czynienia z innym projektem partnerskim, w ramach którego tworzymy nowe receptury atramentów, oferując też nasze doświadczenie w zakresie specjalistycznego oprogramowania. Wszystko po to, by pomysły naszych klientów stały się rzeczywistością.” 
Przemysław Arabski, szef działu inkjetowego w polskim oddziale Agfa Graphics dodaje: „Nasze rozwiązania, także na polskim rynku, coraz częściej spotykają się z zainteresowaniem odbiorców z innych branż niż poligrafia czy reklama. Warto w tym kontekście wspomnieć o dostarczonych przez nas ploterach z serii Anapurna i Jeti do firm specjalizujących się w bezpośrednim zadrukowywaniu szkła, ceramiki, paneli ściennych czy podłogowych. Zatem zjawisko ekspansji Agfa Graphics w obszarach tzw. druku przemysłowego obserwujemy również w naszym kraju. O rosnącej popularności techniki inkjet w różnych segmentach rynkowych świadczy sukces targów InPrint i ich coraz większa popularność. Mamy nadzieję, że także na tegorocznej ich edycji nie zabraknie zwiedzających z Polski”. Opracowano na podstawie materiałów Agfa Graphics

cript>