API Folie Polska w gronie członków ECMA Polska
17 sty 2017 12:27

W ostatnim czasie firma API Folie Polska – lokalny oddział API Group (producenta specjalistycznych folii i laminatów) dołączyła do grona członków ECMA Polska – krajowego oddziału stowarzyszenia ECMA (European Carton Makers Association).
ECMA Polska (Związek Pracodawców Przetwórców Kartonu i ich Dostawców) działa od 2014 roku i zrzesza ponad 20 podmiotów gospodarczych, związanych z dynamicznie rozwijającym się rynkiem opakowań kartonowych. Jest polskim oddziałem, a zarazem członkiem ECMA – europejskiej organizacji grupującej producentów opakowań kartonowych, dostawców rozwiązań technologicznych dedykowanych tej branży oraz krajowe stowarzyszenia. Obecnie do ECMA należy ok. 500 producentów tektury z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej. Organizacja, poza reprezentowaniem interesów branży przed różnymi gremiami (m.in. Komisją Europejską), aktywnie działa na rzecz integracji przedsiębiorstw związanych z produkcją opakowań kartonowych. Jest też organizatorem dorocznego konkursu Pro Carton ECMA Awards.
Wśród najważniejszych zadań, jakie stawiają przed sobą członkowie ECMA Polska, znajdują się m.in. tworzenie standardów pracy oraz badanie potencjału rynku. W tym celu zostało utworzonych pięć grup roboczych, zajmujących się takimi zagadnieniami jak: bezpieczeństwo żywności, przemysł farmaceutyczny, małe i średnie firmy, dostawcy oraz standardy branżowe.
API Folie Polska należy do polskiego oddziału ECMA od grudnia 2016 r. O przesłankach przystąpienia do tej organizacji mówi Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca firmy: „Jest dla nas naturalne, że jako producent zaawansowanych, specjalistycznych folii i laminatów chcemy być jak najbliżej naszych klientów i partnerów technologicznych. Opakowania kartonowe to jeden z naszych strategicznych rynków – materiały API są powszechnie stosowane do ich uszlachetniania, wzbogacania, a nawet zabezpieczania. Cieszą się coraz większą popularnością także wśród rodzimych drukarń działających na rynku opakowań i etykiet. Stąd decyzja o wstąpieniu w szeregi ECMA Polska – organizacji zrzeszającej zarówno naszych obecnych, jak i potencjalnych klientów, jak też dostawców maszyn czy materiałów eksploatacyjnych. Liczymy na to, że nasza przynależność do niej przełoży się na szereg wymiernych korzyści, zarówno dla naszej firmy, jak i dla pozostałych członków ECMA Polska. Jako lokalny oddział API Group jesteśmy bardzo aktywni – bierzemy udział w targach, konferencjach, organizujemy szkolenia i spotkania dla klientów oraz ich zleceniodawców. Mamy zatem wiele do zaoferowania, z czego – taką mam nadzieję –skorzystają także pozostali członkowie ECMA Polska”.
Filip Krajewski, członek zarządu ECMA Polska, dodaje: „Jest nam niezmiernie miło powitać firmę API Folie Polska w gronie członków naszej organizacji. Wierzymy, że jej obecność i wieloletnie doświadczenie rynkowe wzbogacą działalność ECMA Polska i zwiększą potencjał całego zrzeszenia, przynosząc liczne korzyści zarówno naszym członkom, jak i firmom, z którymi na co dzień współpracujemy w obszarze produkcji, zadrukowywania, przetwarzania i uszlachetniania opakowań kartonowych”.
Opracowano na podstawie informacji firmy API Folie Polska

error: Kopiowanie zabronione!
cript>