Nowa inwestycja drukarni Akcydens
17 sty 2017 12:55

Licząca sobie 35 lat drukarnia Akcydens z podwarszawskich Lasek nieustannie inwestuje w najnowsze rozwiązania. Tym razem zdecydowała się na zakup maszyny cyfrowej firmy Konica Minolta - model PRESS c1085. Urządzenie dostarczyła tu firma DKS z Gdańska.Akcydens

Wysoka jakość, prędkość, prostota obsługi - to tylko niektóre zalety rozwiązania oferowanego przez DKS, jakie zdecydowaliśmy się zakupić od tego dostawcy. To nie pierwsza maszyna cyfrowa, z jaką pracowaliśmy. Do tej jednak inwestycji przymierzaliśmy się mniej więcej rok, porównując ją z innymi rozwiązaniami. Okazało się, że model oferowany przez DKS - PRESS c1085 - jest bezkonkurencyjny pod względem jakości. Miało to dla nas ogromne znaczenie, ponieważ początkowo zakładaliśmy, że urządzenie będzie wykorzystywane przede wszystkim do wydruków próbnych dla klientów i zleceń wykonywanych dla nich w technologii offsetowej, w której od lat się specjalizujemy. Już wkrótce okazało się jednak (maszyna rozpoczęła u nas pracę we wrześniu ub.r.), że urządzenie doskonale sprawdziło się w gorącym dla nas sezonie przedświąteczno-kalendarzowym. Dzięki niemu mogliśmy wykonać o wiele więcej prac, nawet tych, które wcześniej musieliśmy podzlecać innymi drukarniom albo z których zwyczajnie musieliśmy rezygnować” - mówi Adam Cichocki, który (wraz z synami Arturem i Bartłomiejem) jest właścicielem drukarni.

Podkreśla on również dobrą współpracę z firmą DKS przy okazji tej inwestycji: „Wdrożenie urządzenia przebiegało bardzo sprawnie, bez żadnych komplikacji. Firma DKS jest nie tylko sprzedawcą, ale także doradcą, co również bardzo sobie cenimy”.

Akcydens zajmuje się obecnie realizacją szeroko rozumianej produkcji akcydensowej: druków reklamowych, folderów, broszur, kalendarzy, ulotek, ale też czasopism i książek. Każda inwestycja jest tu przemyślana i dopasowana do aktualnych potrzeb drukarni. „Jakiś czas temu pracowaliśmy w technologii cyfrowej, ale zrobiliśmy sobie przerwę w tym zakresie – mówi Adam Cichocki. - Wcześniejsze rozwiązanie było drogie, drogie były również wydruki z niego. To, co zaproponował nam DKS oferując maszynę PRESS c1085, nie tylko jakościowo jest porównywalne z offsetem, ale także cenowo dla nas i naszych klientów jest w wielu przypadkach bardziej opłacalne. Współpracujemy z wieloma klientami, głównie z Polski. Są wśród nich zarówno agencje reklamowe, jak też zleceniodawcy bezpośredni, m.in. wydawnictwa i firmy produkcyjne z różnych branż. Naszą domeną są przede wszystkim małe i średnie nakłady, które możemy teraz jeszcze sprawniej realizować. (...)”.

Maszyna Konica Minolta PRESS c1085 stanowi rozszerzenie oferty firmy DKS w zakresie druku wielkoobjętościowego. Obok wysokiej jakości, stabilności obrazu, wydajności – co podkreśla Adam Cichocki – charakteryzuje się również prostotą obsługi. Opcje wielofunkcyjne pomagają tu zaoszczędzić czas i gwarantują wartość dodaną, zwiększając rentowność użytkującej ją firmy. „Dzięki tej inwestycji mogliśmy poszerzyć nasz wachlarz usług, również o personalizację, o którą coraz częściej pytają klienci. Dzięki temu jesteśmy teraz jeszcze bardziej konkurencyjni na rynku – mówi Adam Cichocki. - Ważna była dla nas też elastyczność samego dostawcy. Oferta zaproponowana nam przez DKS była najlepsza, ale o naszym wyborze zadecydowały ostatecznie wydruki próbne. Tu maszyna PRESS c1085 była bezkonkurencyjna. Po kilku miesiącach użytkowania tego urządzenia utwierdziliśmy się w przekonaniu, że była to bardzo dobra inwestycja. W końcu – co warto podkreślić – była ona również dla nas swego rodzaju „prezentem” na 35-lecie naszej działalności - bardzo trafionym i dopasowanym do naszych potrzeb. (...)”.

Opracowano na podstawie informacji firmy DKS

error: Kopiowanie zabronione!
cript>