Duplo w drukarni Therismos
23 sty 2017 12:08

Therismos to działająca od wielu lat drukarnia. Zapotrzebowanie rynku, dotyczące coraz krótszego czasu realizacji prac, skierowały firmę w ostatnich latach w stronę rozwoju produkcji cyfrowej, która z roku na rok stawała się tu dominująca. Podobnie jak książki, które drukarnia Therismos produkuje w coraz większym zakresie dla klientów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy (m.in. dla wydawnictw z Holandii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch), realizując przy tym również prace z szeroko pojętego akcydensu. Dlatego też konieczne stały się m.in. inwestycje usprawniające pracę wykończeniowe. Therismos posiadała wcześniej w pełni wyposażoną introligatornię, jednak podczas odwiedzin stoiska Duplo w czasie ubiegłorocznych targów RemaDays firma przyjrzała się uważniej prezentowanej tam maszynie DC 616Pro i okazało się, że jest to urządzenie odpowiednie dla jej aktualnych potrzeb. „Firma Duplo, a dokładnie pan Michał Moczulski ją reprezentujący, okazała się być dla nas w tej kwestii doskonałym doradcą – mówi Marcin Pisula, odpowiedzialny za marketing w drukarni Therismos. – Stąd zdecydowaliśmy się na ten właśnie model i jesteśmy z tego wyboru bardzo zadowoleni”.

Maszyna rozpoczęła pracę kilka miesięcy temu i okazało się, że w gorących miesiącach (kiedy firma realizowała produkcję kalendarzy i książek) fakt, że niemal samodzielnie obsługiwała zlecenia wymagające cięcia, bigowania, był dla firmy bardzo istotny. „Docucutter DC 616Pro znacząco przyspieszył nasz proces produkcyjny – mówi Marcin Pisula. - Mogliśmy bowiem naszych pracowników skierować na inne zadania, dzięki czemu produkcja była sprawniejsza, a nasi klienci mogli otrzymać terminowo swoje zlecenia. Mogliśmy wykonać również więcej prac w tym samym czasie”.

Drukarnia była już wcześniej wyposażona w tradycyjne urządzenia do cięcia czy bigowania, jednak – co podkreśla Marcin Pisula - uruchamianie ich, sam proces ustawiania zajmował dużo czasu i angażował pracowników. „Z Duplo jest to zdecydowanie sprawniejsze, bo wystarczy przygotować maszynę, co nie zajmuje wiele czasu i spokojnie można zająć się czymś innym bez uszczerbku na jakości, co zresztą potwierdzają nasi klienci” – podkreśla.

Jedno z ostatnich zleceń pozwoliło drukarni utwierdzić się w przekonaniu, że jej wybór urządzenia był odpowiedni. „Pewien klient zlecił nam wykonanie wizytówek dla 40 osób po 500 sztuk dla każdej z nich. To niemałe zlecenie jak na tego rodzaju zamówienie. Duplo DC 616Pro poradziło sobie z nim doskonale i niemal samodzielnie – mówi Marcin Pisula. – Podobnie rzecz się miała w przypadku prac, jakie wykonywaliśmy w ostatnim roku dla miasta i organizatorów wydarzeń w ramach Europejskiej Stolicy Kultury, jaką był Wrocław. (...)”.

Oprócz zalet samego urządzenia Marcin Pisula podkreśla również jakość serwisu firmy Duplo. „(...) Przy obsłudze produkcji, jaką realizujemy, o żadnych przestojach nie może być mowy. Czas reakcji, terminowość serwisu – to bardzo ważne aspekty, które również miały dla nas znaczenie przy wyborze maszyny. Wiedzieliśmy, że Duplo to dobra firma, ma już swoją pozytywną opinię w branży, dlatego sięgając po urządzenie tego producenta mieliśmy też pozytywne, zasłyszane zdanie o jej serwisie, co potwierdziły tylko nasze pierwsze doświadczenia z maszyną”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska

error: Kopiowanie zabronione!
cript>