Maszyna Fujifilm Jet Press 720S w amerykańskiej drukarni Classic
2 lut 2017 10:19

Park sprzętowy amerykańskiej drukarni Classic wzbogacił się o inkjetową maszynę cyfrową Fujifilm Jet Press 720S. jetpress720s

Classic to drukarnia działająca od ponad 35 lat, specjalizująca się w drukowaniu zaawansowanych, wysublimowanych zleceń m.in. w technologii cyfrowej. Wśród zleceniodawców tego przedsiębiorstwa znajdują się globalne marki z listy Fortune 500, reprezentujące m.in. branże motoryzacyjną czy modową.
Jak zapewnia Jeff Hernandez, wiceprezes firmy Classic, maszyna Jet Press 720S znakomicie wpisała się w funkcjonującą tu infrastrukturę i spełniła oczekiwania właścicieli drukarni. Procedura wyboru nowego urządzenia drukującego w technologii cyfrowej była w tym przypadku dość specyficzna. Po gruntownym przeanalizowaniu dostępnych na rynku ofert na krótkiej liście dostawców znalazło się dwóch producentów. Wówczas w roli oceniających wystąpili kluczowi klienci firmy Classic, którzy wydruki z maszyny Fujifilm uznali za najlepsze, jakością dorównujące tym realizowanym w technice offsetowej. W podobnym tonie wyraża się o niej Jeff Hernandez: „Pod względem stabilności kolorystycznej na rynku nie ma lepszej maszyny. Dotyczy to zwłaszcza koloru szarego (PMS 436). Zresztą Jet Press 720S oferuje wręcz zdumiewającą zdolność do właściwej kalibracji kolorów z całej biblioteki Pantone. To bardzo solidne rozwiązanie, a zastosowana w nim technologia to prawdziwa rewolucja. W naszej ocenie Jet Press 720S drukuje lepiej niż maszyna offsetowa”.

Maszyna Jet Press 720S pozwoliła też drukarni wejść na nowe rynki i realizować zupełnie nowe zlecenia. „Otworzyła ona przed nami wiele nowych drzwi – przyznaje Jeff Hernandez. – Dzięki niej staliśmy się bardziej efektywni kosztowo w zakresie prac niskonakładowych, a jednocześnie skróciliśmy czas narządzania o 90 proc.”. Obecnie firma Classic realizuje zlecenia personalizowane oraz wykonuje zamówienia specjalne.
Format arkusza (od 545x394 do 750x532 mm) i prędkość sięgająca 2700 ark. B2/h sprawiają, że – zdaniem producenta – Jet Press 720S jest optymalnym rozwiązaniem dla drukarń poszukujących maszyny zapewniającej wysoką jakość i trwałość (cechy charakterystyczne dla technologii offsetowej), które – w połączeniu z wszechstronnością – umożliwiają obsługę nawet najkrótszych nakładów. Jeff Hernandez chwali też zastosowane w niej głowice inkjetowe: „Spisują się one bez zarzutu, co daje znakomite świadectwo stworzonej przez Fujifilm technologii Dimatix SAMBA. Dzięki temu maszyna pracuje u nas niemal bez przerwy, zapewniając najlepszy pod względem sprzedażowym wydruk cyfrowy na rynku.
Nasza współpraca z Fujifilm trwa już ćwierć wieku. Jesteśmy wieloletnim użytkownikiem m.in. produkowanych przez tę firmę płyt offsetowych Superia LH-PJ. Wszystkie stosowane przez nas rozwiązania Fujifilm zapewniają wysoki poziom stabilności i proekologiczności. (...)”

Opracowano na podstawie
informacji firmy Fujifilm

error: Kopiowanie zabronione!
cript>