Premiera: superszybki ploter Artemis
8 lut 2017 10:20

Na polskim rynku zadebiutował solwentowy ploter Artemis 3208-30 H Speed o szerokości 3,20 m i prędkości zadruku 260 m2/h. Premiera - superszybki ploter Artemis - 260 m2hTen szybki ploter, skierowany głównie do producentów reklamy zewnętrznej, pozwoli na zadrukowanie ponad 2000 m2 banerów, plakatów lub billboardów w ciągu dnia. Jest to możliwe dzięki 8 głowicom Konica Minolta 512i, które cechuje bardzo dobra jakość zadruku. Generują one 30-pikolitrową kroplę atramentu. Jest to jakość wystarczająca do produkcji banerów reklamowych, billboardów, plakatów, grafiki podświetlanej, znaków informacyjnych, grafiki wystawienniczej i innych grafik pełnokolorowych na materiałach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 3200 mm.

Konstrukcja plotera jest znana z popularnych w Polsce, „wolniejszych” modeli Artemisa osiągających 100-160 m2/h. Pozwoli ona na druk ciągły w systemie całodobowym.

Za prawidłowe prowadzenie mediów odpowiada ciężki system rolowy (odwijająco-nawijający) utrzymujący stałe naprężenie zarówno z tyłu, jak i z przodu maszyny. Ploter Artemis umożliwi także zadruk równoległy 2, a nawet 3 rolek obok siebie.

Artemis KM 3208-30 H Speed osiąga prędkość do 260 m2/h. W trybach wysokojakościowych ploter drukuje kilkadziesiąt metrów na godzinę. Warto zaznaczyć, że producent wyeliminował efekty siania i nierównych krawędzi, często występujące w konkurencyjnych, ekonomicznych maszynach.

Ploter został wyposażony w zaawansowane systemy ochrony głowic przed zaschnięciem lub zniszczeniem.

W zainstalowanych w Polsce ponad 150 ploterach Artemis KM serii 32xx żadna głowica nie wymagała wymiany. Wiele podzespołów pochodzi od japońskich i amerykańskich producentów. Potwierdza to produkcyjny charakter maszyny.

Ploter Artemis KM 3208-30 H Speed, podobnie jak pozostałe maszyny serii, został wyposażony w prosty i niezawodny system czyszczenia głowic oparty na zasadzie podciśnieniowego zasysania atramentu. Czyszczenie głowic odbywa się zarówno z poziomu plotera, jak i oprogramowania sterującego. Łatwy dostęp do tej funkcji umożliwia czyszczenie wszystkich głowic jednocześnie lub tylko jednej konkretnej sekcji kolorystycznej, co dodatkowo minimalizuje straty atramentu.

Urządzenie wyposażono w stół suszący posiadający trzy niezależnie sterowane strefy grzejne: grzałkę wstępną, utrwalającą i grzałkę suszącą. Zewnętrzna sekcja wentylatorów dosuszających jest zamontowana na froncie maszyny. System ten zapewnia prawidłowe schnięcie tuszu nawet w szybkich trybach druku. Nowy Artemis drukuje twardym solwentem, czyli niedrogim atramentem o wysokiej odporności na czynniki mechaniczne i pogodowe.

Ploter został wyposażony w amerykańskie oprogramowanie PhotoPrint oraz wbudowaną stację roboczą.

Urządzenie można będzie zobaczyć na targach RemaDays 2017.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!
cript>