ALTANA kupiła technologię metalografii od Landa Group
21 lut 2017 13:59

Przedsiębiorstwa Landa Group oraz ALTANA AG poinformowały o zakupie przez tę drugą firmę technologii metalografii opracowanej przez Landa Group. Landa-Metallography-Samples_Main-760x1140[1]Zaprezentowana po raz pierwszy na targach drupa w czerwcu 2016 r., nowatorska technologia do produkcji metalizowanych grafik jest ekologiczną alternatywą względem procesów nakładania folii i umożliwia uszlachetnianie wydruków metalem za połowę ceny konwencjonalnych technik stemplowania. Landa będzie stopniowo przenosić swoje pozostałe działania nad rozwojem technologii do oddziału ACTEGA Coatings & Sealants nowego właściciela, który w najbliższych latach zamierza wprowadzić metalografię na światowe rynki.

To przejęcie bardzo nas cieszy, bowiem otwiera nowe możliwości rozwoju dla Grupy ALTANA oraz wzmacnia naszą pozycję jako czołowego dostawcy rozwiązań dla branży druku - stwierdził Martin Babilas, dyrektor generalny ALTANA. - Nie możemy się doczekać bliskiej współpracy z firmą Landa przy przygotowywaniu tej obiecującej technologii do rynkowego debiutu.”

Dr Roland Peter, prezes oddziału ACTEGA Coatings & Sealants, dodał: „Technologia metalografii firmy Landa ma potencjał, by stać się ekologiczną technologią mainstreamową w zakresie metalizowania grafik, która zajmie miejsce stampingu w produkcji m.in. etykiet i pudełek składanych.” Nowatorska technologia jest atrakcyjna z ekonomicznego punktu widzenia, jak również przyjazna dla środowiska, bowiem oszczędza duże ilości materiału, wydatków oraz skraca czas produkcji w porównaniu z konwencjonalnymi technologiami nakładania folii na zimno i gorąco.

Benny Landa, prezes Landa Group, podkreślił swe zadowolenie z przejęcia bezodpadowej technologii nano-metalograficznej przez nową firmę. „Nie ma lepszego właściciela w tym biznesie niż ALTANA. Jako innowacyjny partner dla swych klientów, posiada ona wiele doświadczenia oraz wiedzy w branży graficznej.” Dodał również: „Ta transakcja jest dowodem niezwykłej współpracy między nami i firmą ALTANA, która jest również partnerem Landa Digital Printing. Pozwala ona skupić się nam nad nanografią, naszą przełomową technologią druku cyfrowego, podczas gdy ALTANA przejmuje końcową fazę prac i wdrażania technologii metalografii.”

Dalsze prace nad tą technologią, jak również sprzedaż i dystrybucję będzie kontrolować firma ACTEGA Metal Print z siedzibą w Lehrte w pobliżu Hanoweru (Niemcy). Jan Franz Allerkamp, który pracuje w ALTANA od 2010 r., został mianowany dyrektorem zarządzającym tego nowo uruchomionego oddziału firmy ALTANA.

Na podstawie informacji firmy ALTANA opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>