Odświeżenie na rynku systemów produkcyjnych na papier ciągły
22 lut 2017 15:30

ricoh_pp_2Firma wprowadza na rynek serię Pro VC40000, która łączy oferowaną przez Pro VC60000 jakość i elastyczność oraz wysoką wydajność i niezawodność systemów InfoPrint 5000. Najnowsze rozwiązanie stworzono z myślą o nowych wymaganiach, którym musi sprostać współczesny rynek wydawniczy.

Ricoh Pro VC40000 pozwala zwiększyć możliwości i wydajność nabywcy, skrócić czas obsługi klientów, a także oferuje możliwość pełnego wykorzystania najnowszych osiągnięć w zakresie technologii cyfrowej takich jak elastyczność pod względem stosowanych kolorów czy drukowanie w trybie MICR. Oddzielne głowice do druku w czerni i w kolorze umożliwiają efektywną kosztowo obsługę dużych nakładów oraz wysoką jakość w trybie pełnokolorowym lub czarno-białym, dzięki czemu doskonale sprawdzają się przy drukowaniu faktur, wyciągów bankowych, książek, czasopism, gazet, korespondencji masowej i materiałów promocyjnych.

Pro VC40000 współpracuje z serwerem druku TotalFlow R600A, funkcjonalnie zintegrowanym serwerem (DFE), który łączy obszerne, wiodące na rynku portfolio elastycznych i kompleksowych rozwiązań w zakresie zarządzania wydajnością. Starannie dobrany zbiór wspiera kluczowe obszary produkcyjne: od drukowania komercyjnego po CRD oraz wielkowoluminowe drukowanie transakcyjne. Dodatkowo serwer druku Ricoh TotalFlow R600A zapewnia natywną obsługę formatów PDF, PDF/VT i AFP wraz z JDF oraz wspomaga procesy zarządzania kolorem. Ten zaawansowany kontroler wyposażono w intuicyjny interfejs użytkownika oraz zaawansowane możliwości optymalizacji rentowności i wydajności przepływu pracy podczas produkcji.

Nowy system pozwala na druk 100 000 obrazów A4/h przy prędkości 120 m/min. Pozwala on na drukowanie zarówno na papierach przeznaczonych do druku atramentowego, powlekanych i niepowlekanych nośnikach offsetowych, jak i na papierze z recyklingu o gramaturze od 40 do 250 g.

Ricoh Pro VC40000 umożliwia wiele opcji konfiguracyjnych, w tym zgodność z wieloma różnymi narzędziami do monitorowania przepływu pracy i oprogramowaniem zarządzającym. Uaktualniona wersja pakietu Ricoh TotalFlow obejmuje intuicyjne rozwiązania zapewniające wysoki komfort obsługi oraz szybki dostęp do najważniejszych funkcji, a także oferuje klientom łatwe w użyciu oprogramowanie do zarządzania strumieniami danych transakcyjnych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoherror: Kopiowanie zabronione!
cript>