Prezentacja Kodaka na Hunkeler Innovationdays
23 lut 2017 10:24

Goście stoiska firmy Kodak, obecnej na Hunkeler Innovationdays,  mogli dowiedzieć się, w jaki sposób najnowsze rozwiązania wchodzące w skład technologii Stream oraz ULTRASTREAM pomagają tworzyć nowe możliwości w zakresie druku cyfrowego, wliczając w to szerszą gamę zastosowań i podłoży, które można wykorzystać.

Prezentowano prototypy i rozmaite konfiguracje technologii KODAK ULTRASTREAM, a goście obejrzeli gamę zadrukowanych próbek, dzięki czemu porównali ich doskonałą jakość z drukiem offsetowym.

Od jej debiutu na targach drupa 2016 odpowiedź rynku na technologię ULTRASTREAM była jednoznacznie pozytywna. Siedemnaście firm OEM, wśród nich: Fuji Kikai, GOSS China, manroland, Matti, Mitsubishi Heavy Industries Printing & Packaging Machinery (MHI-PPM) oraz Uteco, podpisało już listy intencyjne potwierdzające chęć wypróbowania, jak ULTRASTREAM zintegruje się z ich przyszłymi rozwiązaniami do druku.

Norifumi Tasaka, dyrektor generalny w Development Headquarters Quality Assurance Department firmy MHI-PPM, komentuje: „Integracja cyfrowej technologii druku z produktami MHI-PPM wymaga wysokiej jakości, atrakcyjnych kosztów bieżących oraz doskonałej wydajności. Po oszacowaniu różnych technologii głowic drukujących zdecydowaliśmy się na podpisanie listu intencyjnego, by ocenić technologię nowej generacji, ULTRASTREAM firmy Kodak. Opierając się na pokazach podczas drupa 2016 jesteśmy przekonani, że ta technologia wpisze się w nasze portfolio i spełni, a nawet przekroczy oczekiwania naszych klientów.”

Technologia ULTRASTREAM udoskonala niewątpliwe zalety unikalnej technologii aplikacji atramentu, produkującej okrągłe, równomierne krople z prędkością 10-krotnie większą od technologii drop-on-demand z wykorzystaniem pojedynczego rzędu głowic drukujących. Modułowy system zapisu, dostępny w szerokościach od 8 do 98 cali, umożliwi druk w wysokiej rozdzielczości 600x1800 dpi z prędkościami do 150 m/min na najszerszej gamie podłoży papierowych i z tworzyw sztucznych. Prędkość i dokładność należącej do Kodaka technologii druku ciągłego może rywalizować z offsetem pod względem jakości druku, a goście będą mogli przekonać się o tym naocznie, oglądając próbki na stoisku Kodaka.

Randy Vandagriff, wiceprezes oddziału Enterprise Inkjet Systems Division firmy Kodak, mówi: „Stworzona na bazie potwierdzonej technologii druku ciągłego Stream, ULTRASTREAM przeniesie produkcyjny druk inkjetowy do mainstreamowego druku komercyjnego, opakowań, etykiet oraz wystroju wnętrz”.

Podczas Hunkeler Innovationdays firma Kodak zaprezentował KODAK 800 Print Manager, swój najnowszy interfejs cyfrowy, stworzony z myślą o maszynach atramentowych dużej prędkości i doskonały do szerokiej gamy aplikacji, włączając w to druk komercyjny, książek, direct mail, transakcyjny, gazet oraz opakowań. 800 Print Manager dzieli prace na pojedyncze zlecenia i może obsługiwać i drukować zlecenia na druk statyczny lub danych zmiennych z prędkością na poziomie tysięcy stron/min (do 300 m/min). Oparty na unikalnej architekturze, zoptymalizowanej pod druk danych zmiennych, 800 Print Manager łączy najnowocześniejszy software i hardware.

Goście stoiska firmy mogli zapoznać się – poprzez dostęp do próbek i pokazów na żywo – również z innymi rozwiązaniami do druku cyfrowego i hybrydowymi takimi jak:

- systemy wdrukowywania danych cyfrowych Kodak PROSPER S-Series Imprinting Systems, które mogą być zintegrowane z rozmaitymi rozwiązaniami do druku offsetowego i fleksograficznego; będą one prezentowane w trakcie demonstracji na żywo, przy drukowaniu z prędkością do 600 m/min;

- maszyna PROSPER 6000C umożliwiająca produkcję koperto-listów (selfmailerów) z personalizowanymi kuponami, z wykorzystaniem podłoży o wysokim połysku, w połączeniu z liniami do finishingu firm Hunkeler i Heidelberg. Pokazane zostaną również możliwości modułów maszyny Kodak Prosper w zakresie „Druku w powietrzu”.

Na stoisku firmy Hunkeler pokazano maszyny Kodak Prosper 6000C oraz Kodak Prosper 6000P.

Na podstawie informacji firmy Kodak opracował TK
error: Kopiowanie zabronione!
cript>