Siegwerk dzięki przejęciu wzmacnia swój dział farb wodnych
1 mar 2017 11:34

Siegwerk Labor Specjalistyczny dostawca wodnych farb i lakierów opracowuje i produkuje wysokiej jakości wodne farby fleksograficzne, przede wszystkim do zadruku opakowań z tektury falistej.

Dokonując zakupu Siegwerk po raz kolejny rozszerza swoją ofertę produktową i usługową dla rynku opakowaniowego. „Hi-Tech Products to ugruntowany i znany dostawca farb wodnych w Wielkiej Brytanii. Atramenty i lakiery tej firmy idealnie uzupełniają gamę naszych farb wodnych - powiedział Dirk Weissenfeldt, wiceprezes działu opakowań papierowo-tekturowych oraz na żywność płynną w firmie Siegwerk. - To połączenie umożliwia nam rozszerzenie zasięgu działania w Wielkiej Brytanii, a w efekcie dalsze wzmocnienie naszej europejskiej pozycji dostawcy wodnych farb do druku”.

Wcielenie nowych produktów do oferty firmy Siegwerk umożliwi klientom Hi-Tech Products korzystanie z bardziej wszechstronnej gamy farb oraz szerszej wiedzy technologicznej oferowanej przez nowego właściciela. Obie firmy dążą do zaspokajania indywidualnych potrzeb każdego klienta; ta wspólnota interesów ma zapewnić sprawny przebieg procesu integracji.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni ze znalezienia w Siegwerk wspaniałego partnera i nowego właściciela naszej firmy. Przez ostatnie lata zbudowaliśmy solidne przedsiębiorstwo wykorzystujące innowacyjną technologię oraz zapewniające doskonałą obsługę klienta. Jestem przekonany, że Siegwerk będzie w stanie wcielić naszą ofertę w swoją większą strukturę, a tym samym skierować ją na rynek (…)” - powiedział Wade Brealey, dyrektor zarządzający w Hi-Tech Products.

Zakup brytyjskiej firmy wpisuje się w serię strategicznych kroków – inwestycji i dezinwestycji – które Siegwerk przeprowadził z myślą o wzmocnieniu swej pozycji jako dostawcy oferującego kompletną ofertę dla rynku opakowaniowego. W 2016 r. firma przejęła przedsiębiorstwo ACTEGA Colorchemie (obecnie Siegwerk Buedingen) oraz uruchomiła nową mieszalnię farb wodnych w swym Centrum Technicznym we Francji.

Obie strony zdecydowały się na utrzymanie w tajemnicy szczegółów finansowych transakcji.

Na podstawie informacji firmy Siegwerk opracował TK

error: Kopiowanie zabronione!
cript>