Tadeusz Chęsy „Złotym Inżynierem 2016”
9 mar 2017 09:44

Tadeusz Chęsy, twórca i właściciel Drukarni Pozkal, którą przez wiele lat kierował, został uhonorowany tytułem „Złoty Inżynier 2016” Z_oty inzynier zdjeciew kategorii „Menedżer” w plebiscycie czytelników „Przeglądu Technicznego”.

Laureat w wypowiedzi dla tego znanego i cenionego czasopisma branżowego tak podsumował swoje osiągnięcia: „Techniką zajmowałem się już dawno temu, pracując w Fabryce Maszyn Rolniczych INOFAMA, w której instalowałem nowoczesną ocynkownię. Uratowała ona byt załogi tej fabryki na wiele lat.

Od długiego już czasu jestem jednak poligrafem. Działając na trudnym, bardzo konkurencyjnym rynku, wprowadzając do upadającej niegdyś Drukarni Kujawskiej w Inowrocławiu coraz bardziej nowoczesne maszyny, zmieniłem technikę i technologię druku bez ograniczania zatrudnienia. Drukarnia POZKAL należy obecnie do największych i najnowocześniejszych w kraju.

Wydaje mi się, że w ramach planu odpowiedzialnego rozwoju wicepremier Morawiecki liczy, że w polskiej gospodarce będzie właśnie działo się coś takiego jak z moją drukarnią i to mnie cieszy. Nie ukrywam jednak, że mam gęsią skórkę, gdy obserwuję to, co dzieje się w mojej dotychczasowej branży.

Następuje odwrót od czytelnictwa gazet na rzecz stron internetowych. Zamiast książek „papierowych” czytają e-booki, a my ostatnio drukujemy bardzo dużo książek. Marzy mi się rozwój czytelnictwa książek.

Będąc jednak człowiekiem przedsiębiorczym od kilku lat inwestuję w branżę lecznictwa i odnowy biologicznej. Liczę, że zapowiadany dynamiczny rozwój kraju spowoduje bogacenie się ludzi, którzy będą więcej „inwestować” w swoje zdrowie. A społeczeństwo coraz bardziej się starzeje.”

Opracowano na podstawie informacji Drukarni Pozkal

error: Kopiowanie zabronione!
cript>