Uczniowie walczyli o indeks studiów poligraficznych
16 mar 2017 10:02

www15 marca br. w budynku Zakładu Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej przy ul. Konwiktorskiej 2 odbył się finał I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów techników i liceów ogólnokształcących. 15 laureatów z największą liczbą głosów otrzymało „indeksy” na studia o specjalności „technologia poligrafii”, czyli poza normalną procedurą konkursową uzyskało uprawnienia do nauki na kierunku Papiernictwo i Poligrafia szacownej warszawskiej uczelni.

Konkurs, który wystartował w listopadzie ubiegłego roku i przyciągnął ponad 800 uczniów z 43 szkół z całej Polski, składał się z trzech etapów: dwóch internetowych (w pierwszym uczestnicy po rejestracji na stronie konkursu odpowiadali na 10 pytań jednokrotnego wyboru, w drugim na 20 pytań wielokrotnego wyboru) oraz z finału w Warszawie, do którego zakwalifikowało się 41 uczniów z 14 szkół.

Konkurs wsparły polskie oddziały czołowych firm działających w sektorze druku: Heidelberg i KBA (producenci maszyn drukujących i i dostawcy rozwiązań systemowych dla poligrafii), hubergroup (producent farb poligraficznych) i koncern 3M, który jest m.in. producentem taśm montażowych do form drukowych oraz sponsorem Akademii Opakowań i Etykiet Flekso organizowanej w Zakładzie Technologii Poligraficznych. Wśród patronów medialnych konkursu znalazł się również miesięcznik „Poligrafika”.

Gratulacje laureatom i uczestnikom złożył dr hab. inż. Georgij Petriaszwili, kierownik Zakładu Technologii Poligraficznych, a dyplomy wręczał prodziekan Wydziału Inżynierii Produkcji, prof. Dawid Myszka.

Sukces I edycji konkursu powoduje, że na pewno będziemy kontynuować go w przyszłości. Chcemy w ten sposób pomagać uczniom, którzy miewają problemy z dostaniem się na wymarzone studia techniczne, a potem świetnie sprawdzają się jako studenci” - podsumowała dr inż. Marta Gajadhur, adiunkt Zakładu Technologii Poligraficznych i współorganizatorka konkursu. TK