Asanti 3.0 – nowy workflow dla firm z segmentu Sign & Display
21 mar 2017 10:14

Agfa Graphics poinformowała o wprowadzeniu na rynek Asanti 3.0 – najnowszej wersji zautomatyzowanego systemu produkcyjnego, dedykowanego przedsiębiorstwom działającym na rynku Sign & Display. Oferuje on drukarniom wielkoformatowym oraz innym użytkownikom ploAsanti_3_0_maleterów z serii Anapurna i Jeti nowe funkcje, szersze możliwości integracji z rozwiązaniami firm zewnętrznych oraz wyższy poziom automatyzacji. System Asanti 3.0 jest wyposażony we wzbogacony moduł zarządzania barwą, automatyczny preflight (weryfikację plików) oraz nowy, intuicyjny interfejs użytkownika. W nowej wersji Asanti pozwala też na integrację z systemami zarządzania przedsiębiorstwem MIS oraz działającymi w „chmurze” rozwiązaniami stworzonymi przez Agfa Graphics takimi jak PrintSphere czy StoreFront.
„Asanti 3.0 to kompletne centrum produkcyjne, usprawniające pracę całego workflow – mówi Erik Peeters, menedżer marketingu rozwiązań workflow w firmie Agfa Graphics. – Pozwala on profesjonalistom z rynku poligraficznego uniknąć kosztownych błędów i ograniczyć do minimum interwencje ręczne, jak również skrócić procedury realizowane na etapie prepressu. W efekcie Asanti upraszcza cały proces produkcyjny”.
Jedną z nowości wprowadzonych w systemie Asanti 3.0 jest IntelliTune. Moduł ten automatycznie analizuje i koryguje jakość obrazu.
„Funkcja ta jest unikalna w kontekście sterowania ploterami wielkoformatowymi – kontynuuje Erik Peeters. – IntelliTune to narzędzie w pełni zautomatyzowane i wbudowane w system Asanti. Ma znaczący wpływ na uproszczenie obsługi rozbudowanych systemów workflow, zapewniając jednocześnie stabilną, wysoką jakość drukowanych zdjęć”.
Uwagę z
wracają także nowe funkcje podglądu: QuickProof – wygodny moduł proofingu pozwalający zredukować ilość odpadów oraz wizualizacja grafiki nanoszonej na przezroczyste podłoża.
Obok intuicyjnego interfejsu graficznego, w którym udoskonalono funkcje układania prac na stole i wizualizacji ich poszczególnych elementów, Asanti 3.0 wyposażono w zintegrowane narzędzie do dzielenia dużych prac na mniejsze części (
tiling).
Co więcej, na dedykowanym panelu kontrolnym Asanti wyświetlane są wszystkie realizowane zlecenia, liczba wydruków, dane o statusie poszczególnych prac wykonywanych w różnych urządzeniach, informacje o poziomie zużycia atramentu, czas realizacji zleceń i inne dane.
We wbudowanym w Asanti module Color Management został wprowadzony tryb zaawansowany – specjalny kreator upraszcza proces zarządzania barwą, skracając tym samym czas realizacji zlecenia. Uwzględniono także nowe opcje w zakresie stosowania koloru białego. Asanti 3.0 w nowej wersji umożliwia też obsługę kolorów specjalnych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa Graphics

error: Kopiowanie zabronione!
cript>