Canon na Dniach Druku 3D
29 mar 2017 14:53

Podczas IX edycji targów Dni Druku 3D w Kielcach (28-30 marca) Canon prezentował swoją ofertę Gotowe elementy - ProJet MJP 2500profesjonalnych rozwiązań 3D.

W strefie Canon oraz na stoisku firmy SMARTTECH 3D można było zobaczyć innowacyjne zastosowania profesjonalnych rozwiązań druku i skanowania 3D. Urządzenia prezentowane podczas targów to m.in. zaawansowana drukarka ProJet 2500 Plus z oferty Canon oraz skanery SMARTTECH 3D do cyfrowego odwzorowania obiektów.

Połączenie rozwiązań obu firm w jeden spójny ekosystem pracy pozwala zaprezentować funkcjonalności drukarek i skanerów 3D w zakresie precyzyjnego i efektywnego kosztowo odtwarzania, a następnie produkcji elementów takich jak narzędzia czy zużyte elementy maszyn. Tego typu procesy stosuje się także w kryminalistyce (m.in do odtwarzania śladów, jak np. odcisk buta na śniegu).

Canon posiada w ofercie drukarki 3D do profesjonalnych zastosowań od 3D Systems. Połączenie wiodących na rynku rozwiązań z rozbudowaną siecią serwisową sprawia, że firma jest w stanie z sukcesem wspierać rozwój przedsiębiorstw z branży produkcyjnej, architektonicznej i inżynieryjnej.

Na uwagę zasługuje fakt, że Canon, jako jedyny dostawca rozwiązań druku 3D w Polsce, posiada certyfikat ISO 9001, który potwierdza spełnianie międzynarodowych norm zarządzania jakością.

Prezentowana podczas DNI DRUKU 3D drukarka ProJet 2500 Plus to rozwiązanie drukujące w technologii MJP (Multi Jet Printing). Drukarki ProJet MJP 2500 są przeznaczone do profesjonalnych zastosowań projektowych – technologia ta sprawdza się doskonale w takich obszarach jak prototypowanie, projektowanie czy badanie przepływów.

Wykorzystanie technologii druku z fotopolimerów akrylowych utwardzanych światłem UV sprawia, że urządzenie pozwala tworzyć modele o wyjątkowej dokładności wymiarowej i gładkiej powierzchni. Drukarki z tej serii są niezwykle wydajne – dedykowane oprogramowanie ma możliwość automatycznej optymalizacji procesu, samo generuje konieczne struktury podtrzymujące model, szacuje zużycie materiału oraz czas potrzebny na wykonanie zadania.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>