Xerox Polska z nowym prezesem zarządu i dyrektorem generalnym
30 mar 2017 14:20

Z początkiem kwietnia Rafał Szczap obejmie funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego Xerox Polska.

Bezpośrednio wwwprzed przejściem do Xerox Polska Rafał Szczap pełnił funkcję prezesa zarządu polskiego oddziału Kapsch BusinessCom. Wcześniej był związany z firmami: Dell w roli regional sales director, Sagemcom Poland jako dyrektor zarządzający, a wcześniej z NOKIA jako strategic sales director.

Od klientów i partnerów wiem, że zespół Xerox Polska jest w środowisku uważany za wyjątkowo silny technologicznie i profesjonalny w działaniu. Tym bardziej cieszę się, że obdarzono mnie zaufaniem i powierzono tak odpowiedzialną funkcję. Nasi klienci stoją teraz przed wieloma wyzwaniami, które stawia przed nimi cyfryzacja. Zdaję sobie więc sprawę z odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa. Jestem przekonany, że na nowym stanowisku będę mógł wykorzystywać ten potencjał Xerox, a na bazie moich doświadczeń wnieść dodatkową wartość dla naszych klientów oraz partnerów” – komentuje Rafał Szczap, prezes zarządu i dyrektor generalny Xerox Polska.

Xerox Polska nadal będzie koncentrować się na rozwoju technologii oraz usług, które ułatwią przedsiębiorcom digitalizację procesów biznesowych i zarządzanie informacjami. Dowodem na to jest największa premiera portfolio technologicznego w historii firmy Xerox. Na rynku pojawiło się 29 produktów wyposażonych w technologię ConnectKey z w pełni bezpiecznymi i szybko działającymi innowacyjnymi funkcjami, m.in. umożliwiającymi dostęp do zasobów w chmurze i aplikacji zwiększających produktywność.

Moim głównym celem jest konsekwentne wzmacnianie pozycji Xerox Polska – szczególnie w obszarze współpracy z firmami, które reprezentują najważniejsze sektory dla polskiej gospodarki oraz dynamicznie rozwijającego się obszaru specjalizowanych partnerów technologicznych. W dobie postępującej rewolucji – szczególnie w wymiarze cyfrowym – klienci poszukują pewnych partnerów biznesowych oraz technologii gwarantujących stabilność w mierzalnym wyniku finansowym. Taką wartość Xerox dostarcza, na świecie oraz w Polsce, od wielu lat. W praktyce oznacza to, że niezależnie od zaawansowania technologicznego rynku jesteśmy przygotowani, aby być rzeczywistym partnerem rozwoju naszych klientów. Najlepszym potwierdzeniem tego faktu jest premiera nowego portfolio produktów Xerox silnie związanych z technologiami mobilnymi i chmurowymi” – dodaje Rafał Szczap.

Rafał Szczap jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej na kierunku Elektronika, a także ESCP Europe, w ramach której zdobył tytuł EMBA w zakresie Leadership Programme i International Management.

Dotychczasowy prezes zarządu i dyrektor generalny, Alex Remez, podjął decyzję o przejściu na emeryturę. Z firmą był związany od 2003 r., gdy dołączył do zespołu jako HR & Operations Director, Xerox Izrael. Wcześniej obejmował szereg stanowisk menedżerskich, sprzedażowych i związanych z logistyką w Izraelu i na Ukrainie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xerox Polska

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>